Fotoğraf İndir
Dalgalı Saç Model Resimleri 2018

Dalgalı Saç Model Resimleri 2018

18 Ekim 2017

Saç, bütün sağlıklı bireylerde, kafa üzerinde bulunan kıl kümesine verilen isimdir. İster kadın olsun ister erkek olsun doğumdan başlamak üzere belli bir oranda uzamaya başlar ve bu süreç bir problem yoksa ölene kadar devam eder. Saçlar günde yaklaşık olarak 0.3 mm ile 0.4 mm arasında uzama hızına sahiptir. Haftada 2-3 mm, ayda ise ortalama 1 cm civarında bir uzama olur. Yılda ise 12-15 cm arasında uzama gerçekleşir. Saç özellikleri insanların kişiliğinde olumlu veya olumsuz etki bırakabilir. Saçın türü ve saça verilen şekil, dış görünüşe kuşkusuz etki eder. Her insanın saç yapısı ve şekli birbirinden farklıdır. Kimi sahip olduğu saçtan memnundur, kiminin ise saçlarının şekli ve duruşu rahatsız eder ve farklı ve kalıcı yöntemlere başvurur. Ne şekilde olursa olsun bütün saçlara ileride zarar görmemesi için düzenli bakım yapılması şarttır. Dalgalı saça uygulanabilecek bakımdan bahsedelim öncelikle. Her altı ayda bir mutlaka saç uçlarından bir tutam kesilip, düzeltilmesi gerekiyor. Dalgalı saçlar yıkama işleminden sonra kendiliğinden kurumasını beklemek yerine havlu ile kurulanmalıdır. Dalgalı saçlar yıkandıktan sonra kesinlikle toplanmamalıdır. Bu durumun sonucunda zamanla yıpranma gerçekleşir. Saçları tararken mutlaka geniş dişli taraklardan faydalanmak gerekiyor. Dalgalı saçlara sahip olan kişiler kendi saç tiplerine özel şampuan ve saç kremi kullanılmalıdır.

Saçlarımızın dalgalı veya düz olması saçları meydana getiren dokularla alakalıdır. Doku sayısı az ise saçlar dalgalı veya kıvırcık, doku sayısı fazla ise saçlar düz olur. Kendiliğinden dalgalı saçlara sahip olan insanlar şanslıdırlar. Dalgalı saçlara şekil vermek diğer saç tiplerine nazaran daha kolaydır. Birkaç küçük dokunuşla mükemmel görüntü elde edilebilir. Dalgalı saçlardaki en büyük problem elektriklenme sorunudur ancak çözümü zor değildir. Küçük maliyetlerle elde edilebilen sprey, köpük ya da saç şekillendirici kremler yardımıyla elektriklenme probleminden kısa sürede kurtulabiliriz.

Dalgalı ve uzun saçlara sahip olan kişiler, saçlarını her iki tarafa ayrılmış olan perçemlerle ön plana çıkarıp dağınık bir şekilde toplayabilirler. Uzun ve dalgalı saç tipinin özelliği, ufak tefek dokunuşlarla mükemmel görünüşün kısa zamanda yakalanmasıdır. Saçların yıkanma işleminde sonra kurutulup sabitleyici yardımıyla sabitledikten sonra muhteşem görüntü elde edip dışarı çıkılabilir. Bu saç tipinin bir özelliği de hemen hemen her yüz tipine uyum sağlamasıdır. Dalgalı kısa saçlarla da muhteşem görüntü elde etmek mümkün. Elektriklenme sorununa karşı aynı şekilde sprey, köpük ya da saç şekillendirici kremlerden faydalanılır. Boyu enseye kadar olan dalgalı saçları sabitledikten sonra ufak bir tokayla saçtan bir tutam alınıp tutturulursa derli toplu ve şık bir görünüm elde edilecektir. Perçem seven bayanlarda dalgalı saçlarla perçemlerin muhteşem uyumunu yakalayabilirler. Dalgalı saçlar herhangi bir şekil verilmeden ortadan ikiye ayrılarak kullanıldığında da harika bir görünüm elde edilecektir.

Dalgalı Kısa Pixie Saç Modeli

Dalgalı Küt Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri 2018 Fotoğrafları

Doğal Dalgalar Aslında Çok Güzel Duruyor

Doğal Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli Çok Seksi

Doğal Kısa Dalgalı Saç Modelleri

Efsane Dalgalı Saç Modelleri

Kışın Yapılacak Dalgalı Saç Modeli

Uzun Saçlara Dalga Çok Yakışıyor


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    dalgalısaçgüzelbiraz

BİR YORUM YAZ