Fotoğraf İndir
Çıban Fotoğrafları Galeri için tıklayın

Çıban Fotoğrafları

Çıban fotoğrafları ve çeşitleri eşliğinde çıbanlar hakkında önemli bilgiler verilmektedir. Çıban nedir ve nasıl geçer? Çıban nasıl oluşur gibi sorulara da cevap bulabileceksiniz.

Çıban Fotoğrafları resim galerisi: Resim galerisinde çıbanların fotoğraflarını yakından inceleyebilir ve bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Çıban Nasıl Oluşur?
Çıban, deri yüzeyinde aniden oluşan ve stafilokok ismi verilen bir bakterinin sebeb olduğu enfeksiyon nedeniyle ortaya çıkan bir deri hastalığıdır. Çıbanı ortaya çıkaran stafilokok isimli bakteri, vücuda deri köklerinden girer ve vücutta yer alan yağ tabakalarında çoğalmaya başlarlar.

Stafilokok isimli baktelerin vücuda girerek çoğalması sonucunda bu bölgede vücut mekanizması devreye girer. Alyuvarlar olarak bildiğimiz eritrositler, bu bölgede tıpkı stafilokok baktelerileri gibi çoğalırlar.

Çıban Kimlerde Olur?
Çıban öncelikle küçük bir sivilce şeklinde ortaya çıkar. Zamanla daha da büyük bir kitleye dönüşmeye başlar. Çıbanın tam ortasında beyaz bir uç nokta yer alır. Yağlı ciltlere sahip olan kişilerde, alkol kullanan kişilerde ya da aşırı terleyen ve kaşıntılı hastalıkları olan kişilerde çıban oluşumu daha fazla olur.

Çıban Vücudun Neresinde Olur?
Çıbanlar genel olarak boyun, ense, kafa derisinde, kulaklarda, kalça, kol, bacak ve hatta göz kapağında da çıkabilir. Bu bölgeler dışında da her yerde çıkabilir ama en fazla görülen bölgeler bunlardır.

Çıban Nasıl Geçer?
Çıbanlar genelde kendi kendine iyileşir. Ancak bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar için tehlikeli olabilir. Çıbanlar kana karışarak bazı sağlık problemlerine yol açabilirler. Bağışıklık sisteminiz zayıfsa bir doktora görünmenizde fayda var.

Çıban Çıkması Nasıl Engellenir?
Kısacası hijyene dikkat etmek yapacağımız en basit iştir. Duş alırken çıban çıkabilecek yerlerin en yoğu olduğu yerler iyi temizlenmeli ve yıkanmalıdır. Ense, kalça, boyun ve bacak gibi yerler çıbanların en fazla çıktığı yerler arasında yer alırlar. Traş olurken jilet yerine traş makinesi tercih etmek, dar kıyafetler giymemek ve terleyen yerlerin devamlı temizlenmesi çıbana alınacak önlemler arasında yer alır.

Çıban Fotoğrafları : Kulak Çıbanı

Çıban Fotoğrafları : Kulak Çıbanı

Çıban Fotoğrafları

Çıban Fotoğrafları

Çıban Fotoğrafları : Çıban Çeşitleri

Çıban Fotoğrafları : Çıban Çeşitleri

Çıban Fotoğrafları : Göz Kapağı

Çıban Fotoğrafları : Göz Kapağı

Çıban Fotoğrafları ve Sivilce ve Türleri

Çıban Fotoğrafları ve Sivilce ve Türleri

Çıban Foto

Çıban Foto


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ