Fotoğraf İndir
Burcu Kara Resimleri Galeri için tıklayın

Burcu Kara Resimleri

19 Ocak 2018

Burcu Kara Kimdir? Burcu Kara 1980 yılında bir Mart ayında dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi ve babası öğretmen olduğu için ilk okul hayatına erken yaşlarda başlamıştır. İlkokula 4,5 yaşında başlayan güzel oyuncu 9 yaşındayken ilkokulu bitirmişti bile. 16 yaşındaysa üniversiteye başlamıştı. Hayata biraz erken atılmış diyebiliriz onun için. 20 yaşında da yüksek öğretim hayatını bitiren oyuncu 2000’li yıllarda Eskişehir Anadolu Üniversitesinden mezun oldu. Anadolu Üniversitesinde İktisat üzerine eğitim almıştır. Eskişehir’de öğrenim hayatına devam ederken bu sırada küçük çaplı kanallarda da sunuculuk yapmaktaydı. Okuduğu bölümle yetenekleri uyuşmuyordu.

Okulunun bitmesiyle birlikte Bursa’ya dönerek kendi mesleği üzerine yoğunlaştı. Bursa’da yatırım uzmanlığı yapmaya başladı. Ancak bu meslek onun hayatta ki istekleri için yetersiz kalmıştı. Bunun için hayatta ki gayelerini gerçekleştirmek adına diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul’a gidip gelmeye başlamıştı. İlk olarak iş deneyimine Olay TV kanallarında sunuculuk yaparak başladı ve bunun sonrasında başarılarını sürdürerek Türkiye için önde gelen kanallardan biri olan Kanal D ekranlarına geçmiştir. Kanal D’de bir süre muhabirlik yaptıktan son 2002 senesinde haber spikeri olarak kariyerini sürdürdü.

Spiker olmasının ardından Bursa’da bulunan işini ve ailesiyle olan ortak yaşamını bırakarak İstanbul’a yerleşti. Burcu Kara istekleri doğrultusunda isteklerini teker teker gerçekleştiriyordu. Şahika Tekand tarafından oyunculuk eğitimi almaya başlamasıyla oyunculuk üzerine de biraz yoğunlaşmış oldu. Kısa bir aman için de bu eğitimler meyvesini verdi ve ilk dizisi olan Haziran Gecesi’nde rol almaya başladı. Haziran Gecesi dizisinde “ duygu “ isimli karaktere can veren Burcu Kara, birçok projede rollere can verdi. O şimdi Asker filminin devamı olan O şimdi Mahkum filminde de rol alma şansı yakalayan güzel oyuncu, spiker kız rolünü oynadı. Dünyayı Kurtaran Adamı Oğlu Filminde Prenses Maya olarak tanıdığımız Burcu Kara belki de kariyerinde güzel bir adımı burada attı. Cüneyt Arkın gibi önemli ve deneyimli aynı zamanda bir o kadar değerli bir oyuncuyla aynı projede yer almanın şansı Burcu Kara’nın üzerindeydi.

Cinesinema programında sunuculuk
2005 senesindeyse Cine 5 olarak bilinen kanalda Cinesinema programında sunuculuk yapmaya başladı. Daha sonrasında 2007 senesinde Show Max kanallarında “Burcuyla” isimli program sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. Yine 2007 senesinde “Sadri Alışıl Tiyatrosunda” sahnelenmekte olan “Atıf Yılmaz” isimli eserde “Güllü” adlı eserin tiyatro versiyonunda Kerem Alışıkla birlikte başrolde yer aldı. Buru Kara kariyerine her geçen gün daha güzel işler eklemekteydi. Bunun dışında Elveda Derken projesinde Zeynep, İpsiz Recep gibi yapımlar içinde yer aldı ve başarılı oyunculuğunu ortaya koydu.

Güzel oyuncu 2011 senesinde, oyuncu olan Buğra Gülsoy ile dünya evine girmişti. Ancak Buğra Gülsoy ile evliliklerinin yolunda gitmemesi durumunda 2 Ağustos 2012 senesinde evliliklerini sonlandırma kararı vererek, boşandılar. Güzel oyuncu 2016 senesinde de Arkadaşım Hoş geldin, TolgShow gibi projelerle bilinen Tolga Çevik’in baş belası yönetmen olan ekranlarda göremediğimiz gizli kahraman Fırat Parlak ile dünya evine girmiştir.Burcu Kara’nın karakteristik özelliğini belirleyen burç Balık Burcudur. Boyu 1,76’dır. Gözlerinin rengi mavi ve saç rengi açık kahve tonlarıdır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ