Fotoğraf İndir
Buğra Gülsoy Resimleri Galeri için tıklayın

Buğra Gülsoy Resimleri

Buğra Gülsoy Kimdir: Buğra Gülsoy 22 Şubat 1982 yılında Ankara’da doğdu. tiyatro oyuncusu, sinema ve aynı zamanda da dizi oyuncusudur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini doğduğu il olan Ankara’da tamamladı. Üniversite eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde mimarlık bölümünde sürdüren sanatçı 2004 yılında üniversiteden mezun oldu. Ünlü sanatçı Kıbrıs’ta yaşamını devam ettiği süreçte tiyatro eğitimi almıştır.

Kıbrıs devlet tiyatrosunda pek çok oyunda rol almış ve aynı zamanda kısa filmlerde oyunculuk ve yönetmenlik de yapmıştır. Aynı zamanda başarılı oyuncu uluslar arası Kıbrıs kısa film festivalinde de proje yapımcısıdır ve direktörlüğünü yapmaktadır. Filmcilik üzerine pek çok eğitimi bulunmaktadır. buğra Gülsoy’un babası Niğdeli ve annesi ise Erzincanlıdır. Ankara’da doğan oyuncu günümüzde İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Arkadaşları olan Serhat Teoman, Fatih Sönmez ve Emre Erkan ile birlikte Tiyatro Kutu isimli grubu kurmuş ve tiyatro çalışmalarına bu birlik altında devam etmiştir. Daha sonra Tiyatro Kutu kapatıldı ve bunun ardından Fatih Sönmez hariç yine aynı ekip ile birlikte GET isimli yapım şirketini kurmuş ve sinema çalışmalarına aynı zamanda yine tiyatro çalışmalarına bu yapım şirketi ile devam etmiştir. Buğra Gülsoy 2011 yılı içerisinde yine kendisi gibi oyuncu olan Burcu Kara ile evlenmiş ancak bundan 1 yıl sonra 2012 yazında boşanmıştır. Oyuncunun aynı zamanda pek çok ödülü ve adaylıkları bulunmaktadır.

Yer Aldığı Diziler
2008 yılında Hepimiz Birimiz İçin adlı dizide Nazım isimli karakteri canlandırdı.
2009- 2010 yılları arasında yayınlanan Unutulmaz adlı dizide Tolga isimli karakteri canlandırdı.
2010- 2011 yılları arasında yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? Adlı dizide Vural Namlı isimli karakteri canlandırdı.
2011 -2013 yılları arasında yayınlanan Kuzey Güney adlı dizide Güney Tekinoğlu isimli karakteri canlandırdı. Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı bu dizide Buğra Gülsoy oyunculuk yeteneklerini zirveye taşıdı.

2013- 2014 yılları arasında yayınlanan Eski Hikaye adlı dizide Mete isimli karakteri canlandırdı.
2014 yılında yayınlanan Bana Artık Hicran De isimli dizide Sinan isimli karakteri canlandırdı.
2015- 2016 yılları arasında yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Fatih Şekercizade isimli karakteri canlandırdı. Özge Özpirinçci ile başrolleri paylaştığı bu dizi halk tarafından büyük beğeni topladı.

Buğra Gülsoy yakışıklılığı ve iyi oyuncu kimliği ile yer aldığı bir  çok proje içerisinde parlayan bir isim olmuştur. Buğra Gülsoy resimleri arasında özellikle son olarak yer aldığı Kuzey Güney isimli dizide ki Güney karakterinin farklı kareleri yer almaktadır. Buğra Gülsoy yeni dizisi ise  Aşk Yeniden isimli Fox TV ekranlarında Salı akşamları yayınlanan bir dizidir. Aşk Yeniden isimli dizide başrolleri ise Özge Özpirinçci ile paylaşmaktadır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ