Fotoğraf İndir
Bodrum Resimleri Galeri için tıklayın

Bodrum Resimleri

30 Ekim 2019

En güzel Bodrum fotoğrafları. Dünyanın ve ülkemizin en güzel sahil kasabalarından olan Bodrum’dan muhteşem fotoğraflar. Bodrum’dan deniz manzaraları, eski Bodrum resimleri, doğa ve şehir manzaraları için Bodrum fotoğraf galerisini gezebilirsiniz.

Resim galerisinde bulunan Bodrum fotoğraflarını cep telefonlarınızda ya da sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bodrum resimlerini ekran kağıdı olarak da kullanabilirsiniz. vpvsistem@gmail.com adresine göndereceğiniz fotoğraflar sitemizde yayınlanacaktır.

Bodrum Fotoğraf Galerisi: Alt kısımda yer alan Bodrum fotoğraflarını tam ekranda tam sayfada görüntülemek için galeri resimlerine tıklayabilirsiniz. Fotoğrafları full hd kalitede inceleyebilir ve telefon ya da bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Bodrum Hakkında
Muğla ilimizin en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Bodrum aynı zamanda ülkemizin en güzel sahil kasabalarındandır. Kendine özgü bir güzelliği bulunan Bodrum, Türkiye’nin turizm açısından da çok önemli bir yeri olma özelliğini taşır. Dünya’nın çeşitli yerlerinden birçok insan yaz aylarında Bodrum’a tatil yapmaya gelmektedir.

Bodrum nüfus olarak Menteşe ve Fethiye ilçelerini geçmiş ve Muğla’nın en büyük ilçesi konumuna gelmiştir. Bunun en büyük sebebi sahil kasabası olması ve insanların bu bölgeye göç etmesidir. Nüfus her geçen gün daha da artmaktadır, özellikle yaz aylarında nüfusu normal nüfusa oranla çok daha fazladır. 2016 yılında yapılan nüfus sayımında 160.000 kişinin yaşadığı tespit edildi.

Bodrum, isim olarak antik çağda “Halikarnassos” olarak bilinmekteydi. Türkçesi Halikarnas şeklindedir. Aziz Petrus Kalesine ismi verilen Aziz Petrus’un şehre adanmasıyla “Petrium” olarak ismi değişmiştir. Zamanla “Petrum” “Podrum” ve son olarak “Bodrum” ismini almıştır.

Bodrum Coğrafi Koşullar
İklim olarak Ege ve Akdeniz İklimlerinin sentezinden oluşan bir özelliği olan Bodrum, Yarımada şeklindedir. Bu sebeple mikro klima alan özelliği taşır. Nem oranının yaz aylarında hemen hemen hiç olmadığını söyleyebiliriz. Kış aylarında da oldukça düşük seviyededir. Yazları sıcak ve kurak geçen Bodrum, kış aylarında ise ılık ve yağışlıdır. 1970 yılı sonrasında sadece 2004 yılı Şubat’ta kar yağışı olmuş ve kar kalınlığı da yaklaşık 5 cm olmuştur.

Bodrum Resimleri Turgutreis

Bodrum Resimleri Turgutreis

Bodrum Resimleri Deniz

Bodrum Resimleri Deniz

Bodrum Resimleri Sahil

Bodrum Resimleri Sahil

Bodrum Resimleri Yalıkavak

Bodrum Resimleri Akşam

Bodrum Resimleri Günbatımı

Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri

Bodrum Haritası Fotoğrafları

Bodrum Fotoğrafları

Bodrum Fotoğrafları

Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri

Bodrum Fotoğrafları

Bodrum Resimleri Bodrum Kalesi

Bodrum Resimleri Turgutreis Deniz Manzarası

Bodrum Fotoğrafları

Bodrum Fotoğrafları

Bodrum Fotoğrafları

Eski Bodrum Fotoğrafları

Eski Bodrum Resimleri

Bodrum Resimleri Günbatımı Deniz Manzarası

Bodrum Resimleri Gümüşlük


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ