Fotoğraf İndir
Beyazıt Öztürk Resimleri Galeri için tıklayın

Beyazıt Öztürk Resimleri

Beyazıt Öztürk şov dünyası içerisinde Beyaz olarak bilinir. Beyazıt Öztürk 12 Mart 1969 yılında Bolu’da doğdu. şu anda 48 yaşındadır. Sunuculuk, şovmenlik, televizyon ve radyo programcılığı, şarkıcılık, oyunculuk ve aynı zamanda da komedyenlik yapmaktadır. Ünlü komedyen özellik ile kendi programında yıllar önce söylediği Gemilerde Talim Var isimli parça ile oldukça bütünleşmiştir. Aslen Artvinlidir. Babası polisti. Bu sebep ile çocukluğunda ve gençliğinde çok fazla taşınan Beyazıt Öztürk eğitimini Anadolu’nun pek çok farklı ilinde tamamladı. Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde heykel- seramik bölümü okudu. Eskişehir’de geçirdiği üniversite yıllarında oldukça aktifti. Bu yıllarda radyo programcılığı ile ilgilenmeye başladı. Arkadaşları ile birlikte radyo programcılığı yaptı. Ancak ünlü komedyen r harflerini telaffuz edemediği için program sunuculu teklifleri de geri çevrildi. Bundan sonra ise arkadaşlarının kurduğu radyo programında sunuculuk yapmaya devam etti.

Yine bu yıllarda arkadaşları ile birlikte siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkardı. Ünlü komedyenin resme karşı yeteneği vardı ve bu yeteneğini bu dergide kullandı. Dergi için karikatürler çizdi ve onu herkesin tanıdığı Beyaz ismini de bu dergi için çizdiği karikatürler sırasında aldı. Aynı zamanda yine bu yıllarda Eskişehir’de heykel- seramik sergisi açtı. Yine burada karma sergilere de katıldı. Ünlü komedyenin sanatın pek çok alanına yeteneği daha çok genç yaşlarda ortaya çıktı.

Beyaz’ın Resimlerini Detaylı Olarak Galeride İnceleyebilirsiniz

 

Radyo Klas radyo Programcılığı Teklifi
Ünlü komedyene Ömer Karacan’ın kurduğu Radyo Klas’tan radyo programcılığı için teklif geldi. Bu teklif üzerine Beyazıt Öztürk İstanbul’a gitti. Burada televizyon programcılığı yaptı. Daha sonraki yıllarda ise yine Ömer Karacan tarafından kurulan Number One TV’de programcılık yapmaya devam etti. Burada Beyaz adı ile webcam aracılığı ile program yapıyordu. Beyaz, yüzü görünmeyen karanlık bir silüet şekli ile bu programda yer alıyordu. Bu program onun iyice tanınmasını ve yıldızının parlamasını sağladı. Bundan sonraki süreçte ise stand- up gösterileri ve televizyon programcılığına başladı. Ünlü komedyenin asıl tanındığı yağım ise günümüzde hala yayınlanmaya devam eden Beyaz Show’dur. Beyaz Show ilk önce 1996 yılında Kanal D de yayınlandı.

Program eğlence ve komedi unsurları içeriyordu bu sebep ile halk tarafından çok beğenildi. Program günümüzde hala devam etmektedir. Ayrıca ünlü komedyen 1999 yılında Beyaz Türküler adı altında bir de albüm çıkarmıştır. Bunun yanı sıra ünlü komedyen pek çok reklam filminde ve müzik klibinde yer almıştır. Ayrıca Gülse Birsel ile başrolleri paylaştığı Yalan Dünya isimli dizi de izleyenler tarafından fazlası ile sevildi. R harflerini söyleyememesi sebebi ile halk tarafından oldukça sempatik bulunmaktadır. Ünlü komedyenin programına neredeyse her ünlü sanatçı katılmıştır. Ancak sadece Tarkan programa katılmamış bu da hem ünlü komedyen hem de halk tarafından eğlence konusu olmuştur. Bunu dışında hiç evlenmeyen ve yaşı da ilerlemekte olan Beyaz için bu konu da eğlence haline gelmiştir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ