Fotoğraf İndir
Bentley Araba Resimleri Galeri için tıklayın

Bentley Araba Resimleri

09 Eylül 2018

Bugün sizlere oldukça eski bir geçmişi olan ve kendisine hayran bırakan araç markalarından birisi Bentley hakkında konuşacağız. Bentley hakkında bu zamana kadar pek bilinmeyen farklı efsaneler bulunmaktadır. 1991 senesinde İngiltere’de başarılı bir çıkış gerçekleştiren firma, çok kısa bir zamanda kendisini piyasa da kanıtlamış ve ününe ün katmıştır. Firma başlangıç döneminde sadece uçak motoru üremekle ilgilenirken daha sonra ki dönemlerde lüks otomobil üretimi üzerinde bir proje gerçekleştirmiş ve bu alanda başarı sağlamıştır.

Owen Bentley tarafından kurulan bu başarılı otomobil firması kendi çizgisinden sapmadan dünya çapında isim yapmış bir marka olmuştur. Elbette ki her isim yapmış ve piyasası farklı kesimlere hitap eden bu otomobillerin fiyat sıkalaları da çok yüksek seviyelerde seyretmektedir. Oldukça pahalı olan bu modelleri bizlerde Dünyanın en pahalı 10 Bentley otomobil markası olacak bir şekilde ele aldık. Bu otomobil markası elbette ki sadece bu markalardan ibaret değildir.

Bentley Yarışçılarının ismi The Bentley Boys Olmuş
Bu başarılı takım, otomobil yarışlarında Bentley markasına çok fazla ödül kazandırmış oldu. Ancak The Bentley Boys ekibi pistlerin dışında çok etik tavırlar sergilemediği için çok iyi sözlerle anılmadığı da bir gerçektir.

Bentley Mulsanne İsmi Nereden Gelir?
Bentley markasının kazandığı yarışlardan bu başarıyı onurlandırmak adına Bentley otomobili Mulsanne ismi layık görülmüştür. Le Mans yarışlarından gelen bu isim ile Bentley ilk otomoblini 1980 senesinde piyasaya sürmüş oldu.

Bentley Mulsanne Orta Doğu’da
Orta Doğu’ya gönderilmek üzere tasarlanmış olan 15 adet özel Bentley Mulsanne üretimi yapılmış oldu. Mulsanne Majestic ismi verilen bu özel araçlar sınırlı sayıda üretildi ve lüksün aynı zamanda zarafetin temsili oldu.

Bentley Mulsanne Modeli Üretimi
Mulsanne üretiminde toplamda 9 haftalık bir çalışma süreci bulunuyor. Çoğu insanın bildiği bir şey olan bazı güzel şeylerin zaman istediği felsefesidir. 9 haftada ancak tamamlanan bu araç zamanın emeğini gözler önüne sermiştir.

Bentley’den İngiltere Kraliçesi Özel Aracı
2012 senesinde Bentley otomobil markası Kraliçe I. Elizabeth için doğum gününe özel ayrıcalıklı bir tasarıma sahip araç üretmiştir. Kraliçe’ye özel 60 adet üretilen bu Bentley otomobilleri, altın dikişli döşemeler ve altınla süslenmiş olan özel masaların yer aldığı oldukça gösterişli tasarımlara yer verilen çok lüks bir araç olmuştur.

Bentley Müşterileri için Araç Kişiselleştirmeleri
Bentley müşterisi için emniyet kemerleri için 23 farklı model bulunan malzemelerden seçerek otomobilinizi kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca amblem tercihi yaparak da bunları koltuk başlarında yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bir emniyet kemeri ile kişiselleştirme olur mu? İşte bu biraz tartışılır.

2017 Continental GT Supersports
Bentley’in gelişme süreci sonrasında merak içinde beklenen bir model olan Continental GT Supersport markasına sahip olan ve tarihin en güçlüsü özelliğini taşıyan bir otomobil karşımıza çıkmaktadır. Eylül ayından itibaren tarihi zaman diliminde en hızlı modellerden birisi olan Flying Spur W12 S modeli ile karşımıza çıkan bir başka model İngiltere’nin en hızlı çocuğu olma özelliği ile buğun Continental ailesinin en önemli parçası olan GT Supersport sahnelere çıkacaktır. Rakiplerinin gün geçtikçe güçlenmesi karşısında Bentley markasının adımlarını doğru atması gerektiğini daha da nitelendirmiştir. Ancak Continental GT Supersport model aracı ile bu adımlarının gerçekten de oldukça sağlam olduğu ve kararlı adımlarla başarı sağladığı görülebilmektedir. Continental GT Supersport modellerinin teknik özelliklerine baktığımız zaman güçlü bir özelliği bulunuyor. Bir önce ki nesil araçlarına bakıldığında 79 beygir ve yaklaşık olarak 210 Nn torkla daha güçlü olma özelliği olan GT Supersport aracı 6,0 litrelik bir motor hacmine sahip. Buradan da anlaşılabileceği gibi aracın ne kadar güçlü ve donanımlı olduğu görünebilecektir.

Kaynak: Makalemizde incelediğiniz görseller www.bentleymotors.com üzerinden alınmıştır. Daha fazla model incelemek ve bu modellerin özelliklerini detaylı bir şekilde görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ