Fotoğraf İndir
Bayan Dövme Modellerinden Örnek Resimler Galeri için tıklayın

Bayan Dövme Modellerinden Örnek Resimler

29 Eylül 2019

Birbirinden güzel bayan dövme modelleri. Sırt, boyun, omuz ve bilek dövme modellerinden en güzel fotoğraflar. Özellikle genç kızlara yakışacak çok zarif ve olağanüstü dövme modelleri.

Dövme yaptırmak pek çok insanın hayallerinden biridir ancak dövme yaptırmadan önce çok iyi düşünüp karar vermek gerekir. Dövmeler vücudunuzda hayat boyu taşıyacağınız izlerdir. Dövmeyi sildirseniz bile izi kalacaktır ya da üzerine başka bir dövme yaparak eski dövmenin izini kapatmak gerekecektir. Bu yüzden gençlik hevesi ile dövme yaptırılmamalı, dövme yaptırmadan önce iyice düşünülmelidir. Dövme yaptırmak için iyice düşünüp karar verdikten sonra ise karar verilmesi gereken daha önemli konular olacaktır.

Bunlar; Hangi bölgeye dövme yaptırılacağı ve dövmenin hangi şekilde olacaktı. Önceden sadece kol, omuz, bacak gibi genel bölgeler için dövme yaptırılabiliyorken günümüzde vücudunuzun her yerine dövme yaptırabilirsiniz. Buna dil ve gözünüzün beyaz kısmı bile dahildir. Dövmeyi yaptıracağınız bölge ya da bölgelere de karar verdikten sonra karar vermeniz gereken bir diğer konu da bu bölgeye uygun dövme seçimi olacaktır. Özellik ile hangi dövmenin yaptırılacağı dövme yapımında en önemli konudur.

Yaptıracağınız dövme mutlaka sizin için anlamlı olmalıdır
Size bir anlam ifade etmeyen dövmelerden kısa bir süre sonra sıkılacak ve dövmeyi sildirmek isteyeceksiniz. Özellik ile sevgili olup da ayrılan kişilerin dövmelerini sildirmek istemesi durumu çok sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. eğer yaptıracağınız dövme sevgilinizin ismi ya da onu ifade eden herhangi bir şekil ise bunu yaptırmadan önce çok iyi düşünmeli ve ilişkinizin ciddiyetini gözden geçirmelisiniz. Çünkü eğer ileride ayrılırsanız bu dövmeyi yaptırdığınız için pişman olacak ve değiştirmek isteyeceksiniz.

Ayrıca gençlik yıllarında bir heves ile yaptırılan dövmeler de kişilerin yaşları ilerlediğinde yaptırdıklarına pişman oldukları dövmeler haline gelmektedir. Yaşları ilerleyince de kişiler yine bu dövmeleri sildirmek istemektedirler. Bu sebep ile dövmenizin şeklini seçerken çok iyi düşünüp ona göre karar vermeniz sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Dövmenizi herhangi bir şekilde ya da size ifade eden herhangi bir cümle ya da bir isim şeklinde yaptırabilirsiniz. Bunun dışında kendi tasarladığınız dövme modellerini yaptırabilmeniz de mümkündür.

Bayanların Dövme Tercihleri
Gelelim bayanların dövme tercihlerine. Bayanlar erkekler ile kıyaslandığı zaman genellik ile daha minimal ve zarif dövmeleri tercih etmektedirler. Bayanların dövme yaptırırken en çok terci ettikleri bölgeler ise; kol, omuz, ayak, bacak ve boyun bölgeleridir. Özellik ile de son yıllarda el bileklerine yapılan dövmeler, ense ve boyun bölgesine yaptırılan minimalist dövmeler oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle de gerçekten çok küçük boyutlarda yapılan yayvan desenli dövmeler oldukça popülerdir. Bunun dışında kulak çevresine yapılan dövmeler de oldukça sık tercih edilmektedir. Bayanlar her zaman daha zarif görünümlü dövme modellerini tercih etmektedir. Ense bölgesi ve ayak bileklerine yapılan çiçek desenli dövmeler oldukça zarif görünmektedir. Bunun dışında hangi bölge seçilecek olunursa olunsun en önemli şey sizin için en uygun dövmeyi seçmeniz olacaktır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ