Barbie Resimleri

Barbie bebek genellik ile sarışın ve renkli gözlü olan kız bebeklerin ve genç kızların en favori oyuncakları arasında yer almaktadır. Bu bebekler çoğunluk ile sarışınlık renkli gözlülük ile özdeşleşse de günümüzde dünyanın her yerinden özellikler ve kültürlere sahip olan Barbie bebekler bulunmaktadır.

Bu Barbie bebeklerin hepsinin güzel, alımlı ve parıltılı elbiseleri vardır. Genellik ile kız çocuklarına ve genç kızlara alınmak için en çok tercih edilen hediyelerden birisi arasında yer almaktadır. Barbie bebekler son yıllarda sadece bebek olmaktan çıkmıştır. Aynı zamanda evleri, arabaları, otelleri restoranları daha pek çok ek eşyaları bulunmaktadır. İlk Barbie bebek zebra desen içerikli bir mayo giyiyordu. İlk Barbie bebek sarışın ve esmer olarak iki farklı şekilde çıkmıştı ve genç moda mankeni olarak halka sunulmuştu. İlk Barbie bebekler Japonya’da el ile yapıldı. Aynı zamanda bu Barbie bebeklerin kıyafetleri de Japonya’da evde çalışan kişiler tarafından el ile yapılmıştır. Bundan sonraki yıllarda ise Barbie bebek üretim yeri sıra ile değişmiştir. Önce Tayvan’a daha sonra Endonezya’ya ve son olarak da Çin’e taşınmıştır.

Barbie Bebeğin Çıkışı
Barbie bebek ilk çıktığı yıllarda büyük bir başarı yakalamıştır. İlk çıktığı zaman bir yıl içerisinde 350 bin adet bebek satılmış ve Barbie bebeklerin üretici firması olan Mattel’i dünyanın en büyük 500 şirketi arasına sokmuştur. Barbie bebeklerin çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. ilk Barbie bebek bir meslek dalı ile çıkış yapmıştı bundan sonraki yıllarda ise her meslekten kıyafet ve modeller ile Barbie bebekler çıktı. Aynı zamanda dünyanın her yerinden ve her türlü kültüre mensup Barbie bebekler de bulunmaktadır. kraliyet ailesi mensubu Barbie bebek çeşitleri bile bulunmaktadır. Barbie bebeklerin şekli ilk üretildiği yıllardan bu yıllara yani 50 yıl içerisinde büyük değişiklikler göstermiştir. Yıllara uygun olarak Barbie bebeklerin vücut şekli de değişmiştir.

Barbie bebeklerde değişmeyen tek şey bebeklerin yüzünde bulunan masum ifadedir. Daha sonraki yıllarda Barbie bebeklerin yüzüne oldukça geniş bir gülümseme eklenmiş, bebeklerin beli inceltilmiş ve göğüs ve bel çevresi küçültülmüştür. İlerleyen zamanlarda da konuşan Barbie bebekler ortaya çıkmıştır. Bu Barbie bebekler 270 cümle söyleyebiliyorlardı. Bu sebep ile aynı cümleyi söyleyen Barbie bebeklere rastlamak mümkün olmayan bir durumdu. Bu bebekler genellik ile alışveriş yapmayı seviyorum, haydi pizza yapalım gibi cümleler kuruyorlardı. Barbie bebeklerin en büyük eleştiri aldığı alan vücut ölçüleridir.

Barbie bebeklerin vücut ölçüleri gerçeklikten uzaktır bu sebep ile genç kızlara kötü örnek olduğu konusunda eleştiriler toplamaktadır. Genç kızlar Barbie bebeklere özenip Barbie bebekler gibi olmak istemektedirler. Bu yüzden sağlıklı beslenmemeye ve aşırı zayıf olmaya başlarlar. Eğer Barbie bebek gerçek hayatta var olsaydı 2 metre 19 santimetre boylarında 45 kilo ve 96 45 86 gibi sağlıksız vücut ölçülerinde olacaktı. Bu hesaplamayı bir yemek dergisi yapmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. çağla dedi ki:

  Çok güzel barbieler var . Bayıldım

   1. Anonim dedi ki:

    Evet

  1. Anonim dedi ki:

   güzelmi

 2. seher dedi ki:

  Hic benmedim ben

 3. Anonim dedi ki:

  normal yani

 4. Anonim dedi ki:

  SÜPER

 5. Anonim dedi ki:

  sağol

 6. Anonim dedi ki:

  Özellikle 2.sine bayıldım

 7. Anonim dedi ki:

  cok guzeller

 8. Anonim dedi ki:

  İyi yani

 9. tuğçe dedi ki:

  İyi. Güzel

 10. Anonim dedi ki:

  Emelli sekiller qoyun bezileri gozeldi

BİR YORUM YAZ