Fotoğraf İndir

Kız çocukların sevgilisi Barbie bebek resimlerini sitemizde inceleyebilirsiniz. Barbie fotoğrafları eşliğinde Barbie’nin tarihçesi, oyunları, boyama resimlerini makalemizde bulabileceksiniz.

Barbie bebek genellik ile sarışın ve renkli gözlü olan kız bebeklerin ve genç kızların en favori oyuncakları arasında yer almaktadır. Bu bebekler çoğunluk ile sarışınlık renkli gözlülük ile özdeşleşse de günümüzde dünyanın her yerinden özellikler ve kültürlere sahip olan Barbie bebekler bulunmaktadır.

Alt kısımda yer alan galeride Barbie bebeklerin birbirinden güzel fotoğrafları yer almaktadır. Eğer bu resimleri incelemek isterseniz galerinin ilk resmine tıklayabilir ve tam sayfada kaliteli ölçülerde görebilir ve bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Kız Çocuklara En Güzel Hediye: Barbie Bebekler
Bu Barbie bebeklerin hepsinin güzel, alımlı ve parıltılı elbiseleri vardır. Genellikle kız çocuklarına ve genç kızlara alınmak için en çok tercih edilen hediyelerden birisi arasında yer almaktadır. Barbie bebekler son yıllarda sadece bebek olmaktan çıkmıştır. Aynı zamanda evleri, arabaları, otelleri restoranları daha pek çok ek eşyaları bulunmaktadır. İlk Barbie bebek zebra desen içerikli bir mayo giyiyordu.

İlk Barbie Bebekler Sarışın ve Esmerdi; İlk Barbie bebek sarışın ve esmer olarak iki farklı şekilde çıkmıştı ve genç moda mankeni olarak halka sunulmuştu. İlk Barbie bebekler Japonya’da el ile yapıldı. Aynı zamanda bu Barbie bebeklerin kıyafetleri de Japonya’da evde çalışan kişiler tarafından el ile yapılmıştır. Bundan sonraki yıllarda ise Barbie bebek üretim yeri sıra ile değişmiştir. Önce Tayvan’a daha sonra Endonezya’ya ve son olarak da Çin’e taşınmıştır.

Barbie Bebeğin Çıkışı
Barbie bebek ilk çıktığı yıllarda büyük bir başarı yakalamıştır. İlk çıktığı zaman bir yıl içerisinde 350 bin adet bebek satılmış ve Barbie bebeklerin üretici firması olan Mattel’i dünyanın en büyük 500 şirketi arasına sokmuştur. Barbie bebeklerin çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. ilk Barbie bebek bir meslek dalı ile çıkış yapmıştı bundan sonraki yıllarda ise her meslekten kıyafet ve modeller ile Barbie bebekler çıktı. Aynı zamanda dünyanın her yerinden ve her türlü kültüre mensup Barbie bebekler de bulunmaktadır. kraliyet ailesi mensubu Barbie bebek çeşitleri bile bulunmaktadır. Barbie bebeklerin şekli ilk üretildiği yıllardan bu yıllara yani 50 yıl içerisinde büyük değişiklikler göstermiştir. Yıllara uygun olarak Barbie bebeklerin vücut şekli de değişmiştir.

Konuşan Barbie Bebekler
Barbie bebeklerde değişmeyen tek şey bebeklerin yüzünde bulunan masum ifadedir. Daha sonraki yıllarda Barbie bebeklerin yüzüne oldukça geniş bir gülümseme eklenmiş, bebeklerin beli inceltilmiş ve göğüs ve bel çevresi küçültülmüştür. İlerleyen zamanlarda da konuşan Barbie bebekler ortaya çıkmıştır. Bu Barbie bebekler 270 cümle söyleyebiliyorlardı. Bu sebep ile aynı cümleyi söyleyen Barbie bebeklere rastlamak mümkün olmayan bir durumdu. Bu bebekler genellik ile alışveriş yapmayı seviyorum, haydi pizza yapalım gibi cümleler kuruyorlardı. Barbie bebeklerin en büyük eleştiri aldığı alan vücut ölçüleridir.

Genç Kızların Barbie Bebekler Gibi Görünmek İstemesi
Barbie bebeklerin vücut ölçüleri gerçeklikten uzaktır bu sebep ile genç kızlara kötü örnek olduğu konusunda eleştiriler toplamaktadır. Genç kızlar Barbie bebeklere özenip Barbie bebekler gibi olmak istemektedirler. Bu yüzden sağlıklı beslenmemeye ve aşırı zayıf olmaya başlarlar. Eğer Barbie bebek gerçek hayatta var olsaydı 2 metre 19 santimetre boylarında 45 kilo ve 96 45 86 gibi sağlıksız vücut ölçülerinde olacaktı. Bu hesaplamayı bir yemek dergisi yapmıştır.

Barbie fotoğrafları

Barbie Resimleri : Barbie Fotoğrafları
Barbie, kırmızı beyaz çok güzel bir elbise giymiş.

En güzel Barbie fotoları

Barbie Resimleri : En Güzel Barbie Fotoları
Resimdeki Barbie bebek klasik bir tarza sahiptir. Fakat elbisesinin arkasında taşıdığı melek kanatları bu elbiseye oldukça ilginç bir görünüm kazandırmıştır. Melek kanatları için pembe ve sarı renkler kullanılmıştır. Pembe renk melek kanadının kenarlarında yer alırken sarı renk iç kısımda yer almıştır. Bunun dışında melek kanadı üzerinde ağaç dallarına benzer motifler de yer almaktadır. Bu motifler daha canlı bir görünüm kazandırmıştır. Elbise ise pembe ağırlıklı olup sol göğüs kısmında turuncu bir detay kullanılmıştır. Üzerinde melek kanadındaki gibi motifler yer almaktadır. Barbie bebeğin boynundaki pembe kolye de elbisesi ve melek kanatları ile uyum sağlamıştır. Saç için de açık bir saç yerine toplu saç modeli tercih edilerek detaylar daha ön plana çıkarılmıştır.

Pembe elbiseli Barbie

Barbie Resimleri : Pembe Elbiseli Barbie
Fotoğrafta üç adet Barbie bebek resmi bulunmaktadır. Bu resimler aynı oyuncağın farklı açılardan çekilmiş halleridir. Ortadaki resim daha yakın ve detay gösterici iken sağdaki ve soldaki resimler boydan gösterim içindir. Bu resimde Barbie bebeğin üzerinde pembe ve gri bir elbise görülmektedir. Elbise ince askılıdır. Askılar için gri renk kullanılmıştır. Üzerinde sim detayları bulunmaktadır. Üst kısım gri ve pembe renklerin bir arada kullanıldığı kısımdır. Burada da sim detayları göze çarpmaktadır. Elbisenin etek kısmına gelindiği zaman çok katlı bir görünüm olduğu görülür. Ayrıca koyu pembe bir tülden yapılan etek kısmı oldukça şık görünmektedir. Kolye, küpe ve çanta gibi aksesuarlarla da Barbie bebeğin daha güzel görünmesi sağlanmıştır.

Barbie boyama resimleri

Barbie Resimleri : Barbie Boyama resimleri
Barbie resmini bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirerek boyayabilirsiniz. İster paintte, ister farklı programlarla hayal gücünüzdeki renkleri düşleyerek bu siyah beyaz barbie resmini boyayabilirsiniz. Resmi indirmek için üzerine basılı tutun ve kaydet tuşuna basın. Bilgisayar için sağ tıklayıp farklı kaydet diyebilir ve siyah beyaz barbie resmini bilgisayarınıza indirerek boyamaya başlayabilirsiniz.

Barbie Resimleri : Barbie Malibu Evi

Barbie Resimleri : Barbie Malibu Evi

Barbie Resimleri : Barbie Malibu Evi
6 odalı, şık mobilyalı muhteşem Barbie Malibu Evi. Barbie’nin en güzel ürünlerinden bir tanesi. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Barbie Resimleri : Barbie Karavanı

Barbie Resimleri : Barbie Karavanı

Barbie Resimleri : Barbie Karavanı
Kamp yapmayı seven kızlar için harika bir karavan. Üstü açılan bu muhteşem karavan kocaman bir oyun alanına dönüşüyor. Karavanın yan tarafları da açılıyor ve içerisinde mutfak, banyo ve havuz yer alıyor. Bu karavanla Barbie ile yolculuk yapmaya hazır mısınız? Bu Barbie karavanını satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Barbie Resimleri : Muhteşem Sarışın Barbie

Barbie Resimleri : Muhteşem Sarışın Barbie

Barbie Resimleri : Muhteşem Sarışın Barbie
Çok güzel bir barbie bebek. Kot eteğiyle ve uzun sarı saçlarıyla kız çocuklarının çok seveceği bir model.

Barbie Oyunları

Barbie Resimleri : Barbie Oyunları
Barbie oyunlarını internet üzerinde çeşitli sitelerde bulabilirsiniz. Barbie oyunlarını telefonunuza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Resimde iki adet birbirinden farklı olan Barbie resmi yer almaktadır. Bu resimler Barbie’nin bilgisayar oyunlarından alınmıştır. İlk resim oyuna giriş ve oyun hakkında seçenekleri bulundurmaktadır. Play seçeneği ile oyuna giriş, more games seçeneği ile oyun hakkında seçim ve ayar yapmak mümkün olmaktadır. Bu resimde Barbie için siyah beyaz çizgili bir elbise tercih edilmiştir. Arka plan ise oyunun genelinde olduğu gibi pembe seçilmişti. İkinci resme bakıldığı zaman Barbie’nin üzerinde mavi beyaz puantiyeli ve pembe kemerli bir elbise görülmektedir. Sol tarafta diğer elbise ve aksesuar seçenekleri bulunmaktadır. Bu şekilde oyun içerisinde Barbie’nin stilini değiştirmek mümkün olmaktadır. Done seçeneği ile de kombin sabitlenip oyunun tamamlanması sağlanmaktadır.

Barbie bebek resimleri

Barbie Resimleri : Barbie Bebek Resimleri
Bu resimde yalnızca bir adet Barbie bulunmaktadır. Barbie’nin bilgisayar oyunundan değil direkt oyuncağından alınan bu resim yüz odaklı çekilmiştir. Barbie bebekler özellikle 90’llı yıllarda kız çocuklarının gözdesi lan oyuncaklardır. Bu oyuncaklar peluş bebeklerden daha fazla satmıştır e uzun yıllar da kullanılmıştır. Barbie bebeklerin klasik bir görüntüsü vardır. Sarı saç, renkli göz ve zayıf bir beden Barbie bebeklerin en belirgin özellikleridir. Ayrıca bu bebeklerin farklı kıyafetleri de olmaktadır. Set olarak alınan ve fiyatı tek satılan Barbie bebeğe göre daha fazla olan oyuncaklarda Barbie’nin diğer kıyafetleri kutu içerisinde yer almaktadır. Bu şekilde çocukların oyuncak Barbie bebek üzerinde kendi tarzlarını oluşturması mümkün olmaktadır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM
 1. çağla dedi ki:

  Çok güzel barbieler var . Bayıldım

   1. Anonim dedi ki:

    Evet

  1. Anonim dedi ki:

   güzelmi

 2. seher dedi ki:

  Hic benmedim ben

 3. Anonim dedi ki:

  normal yani

 4. Anonim dedi ki:

  SÜPER

 5. Anonim dedi ki:

  sağol

 6. Anonim dedi ki:

  Özellikle 2.sine bayıldım

  1. SÜMEYYE NİDA KOCA dedi ki:

   BENDE

 7. Anonim dedi ki:

  cok guzeller

 8. Anonim dedi ki:

  İyi yani

 9. tuğçe dedi ki:

  İyi. Güzel

 10. Anonim dedi ki:

  Emelli sekiller qoyun bezileri gozeldi

 11. dedi ki:

  E yani bayilacak durumda diyl

 12. Anonim dedi ki:

  BEN YÜKLEDİM BİLE ÇOK GÜZELLER

 13. SÜMEYYE NİDA KOCA dedi ki:

  BEN BARBİE YÜKLEDİM HEMDE HEPSİNİ

 14. Anonim dedi ki:

  bir barbie tablat çıktısı olsaymış

BİR YORUM YAZ