Fotoğraf İndir
Avustralya & Paris & Filipinler ve Sri Lanka’dan Manzara Resimleri

Avustralya & Paris & Filipinler ve Sri Lanka’dan Manzara Resimleri

Bugün sizlere yine özenle seçtiğimiz 6 fotoğraf paylaşacağız. Her hafta sizler için seçtiğimiz fotoğrafları sitemizde takip edebilirsiniz.

Sri Lanka Sigiriya Aslan Kayası

Sigiriya ya da Sinhagiri şeklinde okunur. Türkçe anlamı ise Aslan Kayası’dır. Bu görmüş olduğunuz eski bir kaya kalesi ve Sri Lanka’nın Dambulla kentinde bulunmaktadır. 14. yüzyıla kadar bir Budist manastırı olarak kullanılan bu kale, 477 yılında Kral Kasyapa tarafından başkent olarak seçildi ve kral sarayını bu kaya üzerine inşa etti. Buranın yüksekliği yaklaşık olarak 200 metredir. Bu kayanın yarısında bulunan bir bölgede çok güzel bir geçit bulunmakta ve şekli bir Aslan’a benzemektedir. Bu yüzden ismi Aslan Kayası şeklinde anılmaktadır.

At Resimleri

Değişik türlerde küçüklü büyüklü atlar.

Fil ve Çocuk

Fille yolculuğa çıkmış bir çocuk. Belkide bir çoğumuzun yakınına bile yaklaşamayacağı bir hayvan olan Fil’in hortumuna tırnamış bir çocuk resmi. Fotoğrafın tam olarak nerede çekildiğini bilemiyoruz ama fillerin genelde Sahra altı Afrika ve Güney ve Güneydoğu Asya’da yaşadığını söyleyebiliriz. Ayrıca bir fil yaklaşık 7 ton olabilir.

Filipinlerden manzara fotoğrafları

Dünya’nın en fakir ülkelerinden bir tanesi olan Filipinlerden çok güzel bir manzara. Kim böyle bir yerde yüzmek istemezdi ki?

Eyfel Kulesine farklı bir bakış açısı

Paris dendiğinde aklımıza ilk Eyfel Kulesi gelir. Eyfel Kulesini belki her açıdan görmüşüzdür ama bugün sizlere çok daha farklı bir açıdan gösteriyoruz. Eminiz ki bu fotoğrafın ebnzerini daha önce hiç görmediniz.

Avustralya Sidney Opera Evi

Dünyanın en güzel 10 şehri arasında bulunan Sydney. Hiç kuşkusuz ki Sidney Opera Evi ile meşhur, fotoğrafların bir çoğu bu opera evi üzerine odaklanmıştır. 20. yüzyılın en ünlü yapılarından biri olan Sidney Opera Evi ünlü mimar Jorn Utzon tarafından yapılmış ve kendisine 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünü kazandırmıştır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ