Fotoğraf İndir
Atatürk Resimleri Galeri için tıklayın

Atatürk Resimleri

09 Kasım 2020

Ulu Önder Atatürk resimleri içerisinde tarih kokan birbirinden güzel resimlerini bulabilirsiniz. Atatürk’ün en güzel resimlerini incelerken aynı zamanda hayat hikayesini ve ülkemiz için yaptıklarını okuyabilirsiniz. Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları, büyük boy fotoğrafları, küçük boy, yazılı ve full hd fotoğraflarını dilerseniz bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Atatürk 1881 yılında Selanik’te dünyaya gelmiş ve tanınmış en büyük liderlerden bir tanesidir. Atatürk fotoğrafları arasında onun Harp okulunda ki gençlik yıllarını ve daha sonrasında ki bir çok farklı fotoğrafını bulabilirsiniz. Atatürk resmi ile Atamız’ın Türk Bayrağı ile olan fotolarını da görebilirsiniz.

Atatürk Resimleri – Fotoğraf Galerisi
Daha fazla Atatürk resmi için ilk resme tıklayarak Atatürk resimleri fotoğraf albümünü gezebilirsiniz. Beğendiğiniz Atatürk fotoğraflarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Atatürk Türkiye’de ki gelmiş geçmiş en büyük liderdir. Mustafa Kemal Atatürk resimleri ile onun imzasını da görebilirsiniz. Atatürk 1938 yılında 10 Kasım günü kendi yatağında hastalık nedeni ile vefat etmiştir. Ulu Önder resimleri ile siz de tarihe bir yolculuk yaparak tüylerinizi diken diken hissedecek ve milliyetçilik ruhunuz kabaracaktır.

Atatürk Fotoğrafları Gönderin Burada Paylaşalım
Eğer bildiğiniz Atatürk fotoğrafları varsa bize alt kısımdaki yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz. Fotoğrafları hizliresim.com sitesine yükleyebilir ve oradan aldığınız linki paylaşabilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz resim bu bölümde paylaşılacaktır. Dilerseniz Atatürkle ilgili mesajda yazabilirsiniz. İsminiz soy isminiz ya da isimsiz olarak bu mesajları sitemizin bu bölümünde gönderdiğiniz resimler eşliğinde yayınlanmasını sağlayacağız.

Atatürk Resmi

Atatürk Resmi

Atatürk ve Kurt Resmi

Atatürk ve Kurt Resmi

Atatürk ve Kurt Resmi

Photoshopla yapılmış güzel bir resim. Ayrıca bu resmi 10 Kasım 2020 tarihinde yüklüyoruz, tekrardan atamızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Allah rahmet eylesin. Alt kısımda Mustafa Kemal Atatürk hakkında genel bilgiler yer almaktadır.

Atatürk Doğum Tarihi
Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1881 yılında Selanik’te doğdu. Türk Kurtuluş Savaşı’nda siyasi ve askeri öncü olması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurucusudur. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanıdır ve 1923 yılından 1938 yılına kadar görev yapmıştır. Sakarya Meydan Muharebesi’nde gösterdiği başarıdan ötürü gazi unvanı aldı. Cumhuriyet Halk Partisini kurdu ve ilk genel başkanı oldu. En uzun süre görevini sürdüren Cumhurbaşkanı olmuştur. UNESCO örgütü vasıtası ile 100. doğum yılı olması ile 1981 yılı “Atatürk Yılı” olarak ilan edilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk Resmi

Mustafa Kemal Atatürk Resmi

Atatürk’ün Çocukluk ve Gençlik Dönemi
Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Bey, annesi ise Zübeyde hanımdır. Babasının isteği sonucu yenilikçi bir eğitim vermekte olan Şemsi Efendi Mektebi’ne başladı. 1888 yılında babası vefat etti. Askeri üniformalardan etkilenerek Selanik Askeri Rüştiyesi’nde eğitimine devam etti. Burada matematik öğretmeni ona mükemmellik ve olgunluk anlamına gelen Kemal adını verdi. 1897 yılında gerçekleşen Osmanlı ve Yunan savaşına gönüllü olarak katılmak istediyse de o yıllarda 16 yaşında olduğundan bunu gerçekleştiremedi. Son olarak Harp Akademisi’ne gitti ve burada “kurmay yüzbaşı” rütbesi alarak mezun oldu.

Atatürk Resimleri

Atatürk Resimleri

Atatürk Askerlik Dönemi
Kurmay Yüzbaşı rütbesi ile mezun olan Mustafa Kemal stajını yapması için Şam’daki 5. Ordu’ya gönderildi. Burada baş gösteren isyanlar ile mücadele eden Mustafa Kemal gerilla savaşları konusunda deneyim kazandı. 20 Haziran 1907 yılında kıdemli yüzbaşı oldu ve 3. Ordu kurmayı olarak görevine devam etti. Meşrutiyetin ilanından sonra bölgedeki siyasi sorunları incelemek ve güvenlik problemlerine çözüm bulmak için Trablusgarp’a gönderildi. 31 Mart Ayaklanmasını bastırmak amacı ile yola çıkan Hareket Ordusu’nun kurmay başkanı oldu. Daha sonraki görevleri ise; 3. Ordu Kurmaylığı, 3. Ordu Subay Talimgahı Komutanlığı, 5. Kolordu Kurmaylığı, 38. Piyade Alayı Komutanlığıdır. Bunun dışında Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı savaşlar ve olaylar; Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları, 1. Dünya Savaşı, Çanakkale Savaşı, Kafkasya cephesi, Sina ve Filistin cephesi. Ayrıca Atatürk, Milli mücadelenin öncüsü olmuştur.

Atatürk Fotoğrafları Küçük Boy

Atatürk Fotoğrafları Küçük Boy

Atatürk’ün Vefatı
1937 yılı ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlık durumu kötüye gitmeye başladı. 1938 yılının başlarında ise Atatürk’e siroz teşhisi konuldu. Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok doktor getirilse de tedavilere yanıt vermedi. Atatürk 10 Kasım 1938 günü saat 9:05’te Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu. Cenazesi çok büyük bir tören ile Ankara iline uğurlandı. Vefatından 15 yıl sonra kendisi için özel olarak yaptırılan Anıtkabir’de toprağa verildi.

Atatürk Resmi Küçük Boy

Atatürk Resmi Küçük Boy

Atatürk Devrimleri
Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne geçişte modernleşmenin öncüsü olmuştur. Atatürk’ün devrimleri; medreselerin kaldırılması, halifeliğin kaldırılması, aşar vergisinin kaldırılması, şapka kanununun kabul edilmesi, tekke ve zaviyelerin kapatılması, Hicri ve Rumi takvim yerine Miladi takvim kullanılması, uluslararası rakamların kabul edilmesi. Bunun dışında Mustafa Kemal Atatürk’ün diğer devrimleri; hafta sonu tatillerinin cumadan cumartesi öğleden sonra ve Pazar gününe alınması, Medeni Kanun’un kabulü, Türk harflerinin kabulü, kadınlara genel seçimlerde seçme ve seçilme hakkı verilmesi, Türk Tarih Kurumu’nun kurulması, soyadı kanununun kabulü olarak sıralanabilir.

Yazılı Atatürk Günaydın Mesajlı Resimleri

Yazılı Atatürk Günaydın Mesajlı Resimleri

Yazılı Atatürk Günaydın Mesajlı Resimleri
Üzerinde yazı olan Atatürk resmini arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Atatürk Bilinmeyen Fotoğrafları

Atatürk Bilinmeyen Fotoğrafları

Atatürk Bilinmeyen Fotoğrafları
Muhtemelen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu resmini hiç görmediniz. Çok nadir rastlayabileceğiniz bilinmeyen Atatürk fotoğrafı. Sizlerde buna benzer fotoğraflar biliyorsanız alt kısımdaki yorumdan bizlerle paylaşabilir ve Atatürk ile ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Gönderdiğiniz resim ve paylaştığınız yazılar bu bölümde dilerseniz isim – soyisminizle dilerseniz isimsiz ya da takma isminizle yayınlanacaktır.

Atatürk İyi Akşamlar Mesajlı Fotoğraf

Atatürk İyi Akşamlar Mesajlı Fotoğraf

Atatürk İyi Akşamlar Mesajlı Fotoğraf
Arkadaşlarınıza, dostlarınıza ve sevdiklerinize gönderebileceğiniz, sosyal medyada Facebook gibi sitelerde paylaşabileceğiniz “İyi Akşamlar” mesajlı yazılı “Atatürk Fotoğrafları

En Büyük Atatürk Heykeli Fotoğrafı

En Büyük Atatürk Heykeli Fotoğrafı

En Büyük Atatürk Heykeli Fotoğrafı
Artvin’de bulunan Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli. Fotoğrafı çeken “Tuğrul Avtan”. Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılmış olan bu heykel, Atatürk’ün Dumlupınar’da kayaların üzerinde yürüdüğü anı canlandırmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türkiye’de ve Dünya’da yapılmış en büyük Atatürk heykelidir. Heykelin hemen yanı başında da 60 metre uzunluğundaki direğe asılı 216 metrekarelik dev bir Türk Bayrağı dalgalanıyor. Gerçekten muhteşem bir görüntü.

En Güzel Atatürk Resmi

En Güzel Atatürk Resmi

En Güzel Atatürk Resmi
Bakmayın en güzel Atatürk resmi dediğimize. Ulu önderimizin tüm resimleri birbirinden güzeldir.

Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı Yazılı Kutlama Mesajı Resimleri

Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı Yazılı Kutlama Mesajı Resimleri

Atatürk Motosiklet Sürerken Bilinmeyen Fotoğraflar

Atatürk Motosiklet Sürerken Bilinmeyen Fotoğraflar

Atatürk Resmi İndir

Atatürk Resmi İndir

Atatürk Resmi İndir
Beğendiğiniz Atatürk resimlerini sitemizden indirebilirsiniz. Dilerseniz alt kısımda bulunan resim galerisini gezebilir ve burada yer alan fotoğraflardan istediğiniz ve beğenmiş olduğunuz Atatürk Resimlerini cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Atatürk Resimleri Büyük Boy

Atatürk Resimleri Büyük Boy

Atatürk Resimleri Büyük Boy
Üstteki 3 resim büyük boydur. Atatürk resimlerini büyük boy olarak bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilir arka plan resimleri olarak kullanabilirsiniz.

Atatürk Resimleri

Atatürk Resimleri


PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Atatürk Ölmedi Şarkısı / Altyazılı

 2. tuana dedi ki:

  atatürk bizim dünyamızı kurtardı bizler için savaştı bizleri korudu iyki varsın atatürk seni çok çok çok çok çok seviyorum

 3. Zeynep dedi ki:

  Mustafa Kemal Atatürk ❤️

  1. Anonim dedi ki:

   Seni cok seviyorum canlm benim 💜

 4. Bekir dedi ki:

  ATATÜRK HER DAİM

BİR YORUM YAZ