Fotoğraf İndir
At Resimleri Galeri için tıklayın

At Resimleri

04 Ağustos 2019

At Resimleri arasında bu güzel hayvanların en özel kareleri yer almaktadır. Doğal At Resimleri ile doğada ki bu güzel hayvanların bütün güzelliğini görebilirsiniz. At fotoğrafları arasında beyaz, kahverengi, siyah ve diğer renklere sahip birbirinden güzel atlar bulunmaktadır.

At Resimleri indir: Alt kısımda yer alan galeride sizler için farklı kaynaklardan bulduğumuz çok güzel atlar bulunmaktadır. Bu atların fotoğraflarını cep telefonlarınıza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Telefonlarınız ya da profil fotoğraflarınız için bu asil hayvanların resimlerini kullanabilirsiniz.

İnsanın En Yakın Dostu
Dünyanın en güzel ve asil hayvanlarından biri olan Atlar, insanın da en yakın dostlarından biridir. Köpekler ve Atlar insana en yakın hayvanlar olarak bilinmektedir. Bu güzel hayvanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için resimler eşliğinde fotoğraf galerisini inceleyebilirsiniz.

Atlar Hakkında Genel Bilgi
Dünyadaki en asil hayvanlardan birisi atlardır. Atlar; katır, zebra ve eşekler ile aynı familyada yer alan memeli hayvanlardır. Atlar kendi aralarında türlerine göre farklı farklı adlandırılırlar. Atların ağırlığı 1 tonun üzerindedir ve saatte 64 km hız yapabilme yeteneğine sahiptirler. Atlar fiziki yapıları gereği oldukça güçlüdürler. Atların boyunları esnektir ve omurga yapıları fazlasıyla serttir.

Atlar, İnsanların Duyamadığı Sesleri Duyar; Atların bu yapıları; ağırlıklarını taşımaları ve arka bacaklarının kuvvetleri için gereklidir. Atlar iletişim kurabilmek için duyularını kullanırlar. İşitme, koklama ve dokunma iletişim kurmak için en çok kullandıkları duyularıdır. Atların özellikle işitme duyuları insanlara kıyas ile çok fazla gelişmiştir. Atlar insanların duyamayacağı frekanslardaki sesleri duyabilme kapasitesine sahiptirler.

At Resimleri

At Resimleri

Atlar, Duyuları En Çok Gelişmiş Hayvanlardan Biridir; Atlar kulaklarını hareket ettirerek çok uzaklardaki sesleri duyabilirler. Ayrıca atların kulak yönleri onların nereye baktıklarını ve ruh hallerini de gösterir. At ürktüğü, sinirlendiği ya da canı yandığı zaman kulaklarını arkaya doğru çevirir. Kulaklarını ileri doğru uzatmaları ise belli bir işe odaklandıklarını ve mutlu olduklarının göstergesidir. Atlar ses tonlarını ayırt edebilirler. Agresif bir ses tonu ile yumuşak bir ses tonu arasındaki farkı çok rahat bir şekilde algılarlar. Atlar, duyuları en çok gelişmiş hayvanlardan birisidir.

Atlar Nasıl Evcilleştirilir?
Atlar MÖ 4000 yılları civarında evcilleştirilmeye başladılar. Evcilleştirilen atların ortalama yaşam süreleri 25 yıldır. Atları bireysel olarak evcilleştirmek bir at ailesini evcilleştirmekten çok daha kolaydır. Bir at ailesini evcilleştirmek için öncelikle şef atı ardından ailenin diğer bireylerini evcilleştirmek gerekir.

Atların Türleri
Dünya üzerinde 160’dan fazla at türü bulunmaktadır. Bu atlar arasında en saf tür olarak Arap atları seçilmiştir. Atların türleri şunlardır;

Arap atı: Dayanıklı bir binek ve yarış atı türüdür. İngiliz atlarından çok daha dayanıklıdırlar ve 24-28 saat boyunca su içmeden yollarına devam edebilirler. En saf at ırkı olarak seçilmişlerdir.

İngiliz atı: Çok iyi bir binek atı aynı zamanda da yarış atıdır. İngiliz atları özellikle yarış için yetiştirilmektedir. İngiliz atları, Arap aygırları ile İngiliz kısraklarının çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış bir türdür. Bacakları Arap atından daha uzundur.

Midilli atı: Küçük ama dayanıklı bir at türüdür. Yaklaşık bir keçi veya koç büyüklüğündedir. Genellikle çocuklar için binek hayvanı olarak kullanılır. Maden ocaklarında da kullanılmaktadırlar. Shetland, İzlanda ve Norveç midillileri en çok bilinen midilli türleridir.

Çin atı: Bacak boyu İngiliz atı ile Arap atı arasındadır. Yarışlar için kullanılmazlar çünkü kısa mesafelerde çok çok fazla hız yapamamaktadırlar. Ancak bacak boyları ile çok uzun mesafede diğer at türlerinden çok daha fazla yol kat etmektedirler.

Belçika atı: Felemenk ırkına özgü olan bir at türüdür. Gövdeleri büyük ancak bacakları kısadır. Metabolizmaları gereği az besinle yetinebilirler ve her türlü iklim şartına karşı dayanıklıdırlar.

Atlar Hakkında İlginç Bilgiler

  • Atların görü yetenekleri sınırlıdır. Atlar yeşil ve gri renklerini ayırt edemezler.
  • Dünyanın en küçük atı 43 cm boyundadır.
  • Atlar ayakta uyuyabilmektedirler.
  • Atlarda 8 farklı kan grubu bulunmaktadır.
  • Kara canlıları içerisinde en büyük gözü olan hayvanlar atlardır.
  • Atlar 360 derece görüş yeteneğine sahiptirler. Ancak tam ön ve arka noktaları kör noktalardır.
  • Bir atın yaşını anlayabilmek için dişlerine bakmak gerekir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Merhaba biz burdan bir resim alıp bir dergide kitapta kullanırsak suç işlemiş oluyor muyuz bilgi verir misiniz

BİR YORUM YAZ