Fotoğraf İndir
Aşk Resimleri Galeri için tıklayın

Aşk Resimleri

02 Eylül 2019

Aşk Resimleri ile birbirine aşık olan çiftler bu özel fotolardan resimli olarak galeride paylaşımda bulunabilirler. Yeni aşk resimleri sayesinde siz de bu güzel fotoları paylaşımda bulunabilirsiniz. Aşk fotoğrafları ile üzerinde yer alan aşk sözlerini siz de özellikle kullanabilirsiniz.

İyi aşk resimleri sayesinde bu yeni fotoları siz de özellikle paylaşabilirsiniz. Aşk resimleri indir sayesinde sevdiklerinize hemen aşk resimleri yazılı olarak bu güzel görsellerden gönderebilirsiniz.

Alt kısımdaki aşk resimleri galerisine tıklayarak galeriyi gezebilirsiniz
Resim galerisinde yer alan aşkla ilgili resimleri bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz. Sizler için birbirinden güzel aşk resimlerini seçmeye çalıştık. Sizlerde elinizde bulunan güzel resimleri bize gönderebilirsiniz.

AŞK HAKKINDA BİLGİ Aşk Nedir?
Aşk, insana ait olan duygulardan en yücesi olarak bilinir. Bu duygu hem insanların tür olarak devamlılığını sağlar hem de pek çok durumdan etkilenir. Aşkın etkilendiği durumlar kişisel psikolojiyi de etkilediği için her insan herkese aşık olamaz. Aşık olmanın, aşkın çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenler arasında en baskın olanı sevgi bağı duygusudur. İnsanlar herhangi bir insanla birlikte zaman geçirmekten keyif almak isterler. Geçirilen bu keyifli zaman beraberinde güçlü bir sevgi duygusunu ve güven duygusunu da getiriyorsa o zaman iki kişi arasında aşk yaşanması mümkün olur.

Aşk Neden Var Olmuştur?
Aşkın var olması konusunda pek çok fikir öne sürülse de genel olarak aşkın nesil devamlılığı için var olduğu söylenmektedir. Neslin devamlılığı konusu ele alındığında da aşk ile sadakat kavramı arasındaki bağ daha net ortaya çıkıyor. Eşler ancak birbirine sadık olduğu sürece saf bir nesil devamlılığı mümkün oluyor. Bu şekilde tek kişiye odaklı yaşamak ve tek eşlilik gibi durumlar da daha önemli hale geliyor. Nesil devamlılığı için çocuk yapılmaya karar verildiğinde de “Bu kişi ile bir çocuk büyütebilir miyim?” sorusu devreye giriyor. Eğer cevap olumlu yöndeyse çocuk için de güvenli ve hazır bir yuva oluşturulmuş oluyor. Ayrıca aşkın var olmasının tek nedeni neslin devamlılığı olarak görülse de bunun dışında kişinin ruhunun yalnızlaşmasını önlemesi durumu daha önemlidir. İnsanlar tek kişi yaşamaktansa iki kişi yaşamayı tercih ediyor. Bu durum doğa kanunlarına göre de daha güvenlidir. Çünkü tek olan kişi sorunların üstesinden gelirken daha fazla zorlanır fakat iki kişi iken sorunlar daha çabuk çözüme kavuşabilir. Yalnızca insanlar için değil doğadaki diğer canlılar için de tek yaşamak zordur. Örneğin hayvanların birçoğu grup halinde yaşar ve hayatlarına bu şekilde devam ederler. Korunmak için grup halinde yaşama ihtiyacı duymayan hayvanlar ise yalnızca eşleri ile birlikte yaşar. Kısacası aşk sadece insanlar için değil doğadaki diğer canlılar için de var olmuş bir duygudur.

Eğitim İle Aşk Arasında Bir Bağlantı Var Mıdır?
Eğitim ile aşk arasında gözle görülür bir bağlantı olmasa da ilerleyen zamanlarda bu bağlantının açığa çıkacağı görülmektedir. Çünkü aşkın ömrü genellikle  18 ay ile 24 ay arası olarak bilinir. Bu süreden sonra aşkın heyecanının kalmadığı, sevgiye dönüştüğü söylenir. İnsanın en güzel duygusu olan aşka böyle bir ömür biçilmesi pek de doğru değildir. Fakat aşkın kökeninin ilkel beyne dayandığı da unutulmamalıdır. İlkel beyin denen kısım limbik sistemdir. Limbik sistem insan beyninin altında yer alır. İçerisinde temel güdüler ve zevkler belirlenir. İnsanın beslenme, yeme, içme, cinsellik gibi istekleri limbik sistemdedir. Fakat limbik sistem dışında bir diğerkısım ise insan korteksidir. İnsan korteksi kişinin kabuğu olarak da düşünülebilir. Korteksin gelişmesi için gerekli olan tek şey ise eğitimdir. Eğitim sayesinde limbik sistem ve korteks arasındaki bağlantılar yönetilir. Eğitimsiz olan insan yalnızca cinsellik gibi durumlardan zevk alırken eğitimli olan insan sanat, kültür, felsefe ve bilim gibi konulardan da zevk alıyor. Hayvanlar ile insanları ayıran en önemli durum da budur. Hayvanlarda yalnızca limbik sistem bulunduğu için onlar sadece cinsellik ile hayatlarına devam ederler. Fakat insanlarda korteks yapı bulunduğu için insanların ruhlarını eğitimle beslemesi gerekir. Kısacası eğitim arttığı zaman korteks de buna bağlı olarak gelişir ve kişiyle birlikte vakit geçirmek, onu düşünmek gibi durumlar da kişinin keyif almasını sağlar.

Kara Sevda Diye Bahsedilen Durum Nedir?
Kara sevda olarak bilinen durum halk arasında kişinin sevdiği kişiden başka bir şey düşünmemesi ve tüm hayatını ona bağlı olarak yaşamaya başlamasıdır. Kişinin düşünme mekanizmasını çok fazla geliştirmesi ile birlikte düşündükçe zevk alma durumu baş gösteriyor. Bu durum kişiyi kafaya takma ile sonuçlanıyor. Kara sevdanın tanımı kısaca bu şekilde yapılabilir. Geleneksel dilden uzaklaşacak olursak bu durum tıp literatüründe obsesyon olarak geçer. Obsesyon aşkın bağımlılığa dönüşmüş halidir. Bu bağımlılık devamında kişiyi hastalığa ve hastalıklı düşüncelere sevk eder. Örneğin kişinin işe gitmemesi, sürekli telefonla uğraşıp haber beklemesi, düşünmenin hastalıklı hale gelmesi ve sosyal hayata zarar vermeye başlaması obsesyon belirtileridir.

Aşık Olunduğu Zaman Kişide Neler Değişir?
Aşık olunduğu zaman kişide pek çok durum değişmektedir. Bu durumlardan ilki ilişkinin gidişatına göre mutlu ya da mutsuz olma durumudur. İlişkisinde herhangi bir problem yaşamayan kişilerin eski hallerine oranla daha mutlu olduğu, daha sık müzik dinlediği görülür. İlişkisi sağlıklı bir şekilde ilerlemeyen kişiler ise daha mutsuz ve içe kapanık davranırlar. Platonik aşık olan kişilerde stres ve yerinde duramama gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durum kişiye açılıp kesin bir cevap alınıncaya kadar da bu şekilde devam eder.

Aşk Hakkında Pek Bilinmeyen Bilgiler

 • Kişiler aşık oldukları zaman daha üretken ve daha yaratıcı bir hale gelirler. Aşık olunan kişiden olumlu cevap alındığında da geleceğe yönelik planlar yapma isteği artar. Çünkü kişi karşı tarafın duygularından ve samimiyetinden emin olur. Beyin de bu algoritmaya güvenerek bu durumu günlük hayata geçirir. Hem iş hayatı ile ilgili hem de günlük rutinler ile ilgili daha uzun vadeli kararlar alınır. Ayrıntılar için daha dikkatli olunur ve problem çıkarmak yerine çözüm odaklı olmak tercih edilir.
 • Aşık olma durumu yaşandığında OKB hastası bir birey ile aynı seratonin seviyelerine sahip olunuyor. Bu nedenle aşkın beraberinde anksiyete bozukluğunu getirdiği de söylenebilir. İnsanların yanlış kişiye aşık olunduğu zaman uyarıları kulak ardı etmesinin sebebi de bu durum ile açıklanabilir.
 • Filofobi isimli korku aşık olma korkusu olarak bilinir. Aşık olma korkusunun temel nedeni kişinin sürekli yaşadığı hayal kırıklıkları ve üzüntülerdir. Filofobi aynı zamanda bir kaygı bozukluğu olarak bilinir. Bu durumu yaşayan kişiler aşık olacaklarını hissettikleri zaman o kişiden uzaklaşma ve kaçma gibi eylemlerde bulunurlar.
 • Aşık olunan ilk zamanlarda, özellikle ilk yıllarda sinir hücrelerinin daha verimli çalıştığı bilinir. NFG, duyu nöronlarını geliştiren bir protein çeşididir. Bu protein çeşidinde aşkın ilk zamanlarında önemli derecede bir yükseliş görülür. Özellikle genç çiftlerde bu protein daha aktif olarak salgılandığı için aşklarının daha tutkulu yaşanması durumu mümkündür.
 • Aşk kelimesinin kökeni Arapça’dan gelmektedir. Arapça’da “ışk” kökü ile bağdaştırılan aşk kelimesi dünyanın her yerindeki milyonlarca insan için aynı durumu ifade eder. Işk kökü yakıcı sevgi anlamına gelir. Bu kökten türemiş olan “aşaka” kelimesi ise sarıp sarmalamak anlamındadır. İngilizce’de “love” olarak kullanılan bu kelimenin Sanskrtiçesi ise “lubhyati”dir. Lubhyati, çöl anlamına gelir.
 • Sarılmak iyileştirici etki yapar. Aşık olunan kişiye sarılmak oksitosin salgılanmasına neden olur. Oksitosin aşk hormonu olarak da bilinir. Bilimsel araştırmalar oksitosinin karşıdaki kişiye bağlanmayı sağladığını da söylüyor. Oksitosinin az bir miktarı bile baş ağrılarını oldukça azaltır. 4 saate yakın süre geçtiğinde ise ağrılar tam anlamıyla yok olur. Siz de aşk hakkında bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Kızdan Erkeğe Öpücük

Bu resimde yerde oturmuş kız avcunun içiyle sevgilisine kalbini yolluyor ve o an bunu hisseden erkeğin ayakları yerden kesiliyor. Zaten bu resmi anlatmaya çok fazla gerek yok diye düşünüyorum. Çok güzel bir kare yakalanmış. Bu aşk resmini sevgilinize paylaşabilirsiniz diye düşündük ve buraya ekledik.

Aşk Resmi : Engelli Eşini Sırtında Taşıyor

Aşk Resmi : Engelli Eşini Sırtında Taşıyor

Aşk Resmi : Engelli Eşini Sırtında Taşıyor
Aşk resimleri arasında belkide gerçek aşkı anlatan en güzel resim bu. Bir kaza sonucunda bacaklarını kaybeden ve engelli duruma düşen biri ve onu sırtında taşıyan eşi. Kaza olduktan sonra herkes onu terk edebileceğini düşünüyordu ancak aradan yıllar geçmesine rağmen eşi onu terk etmedi ve ona olan sevgisinin ölene kadar süreceğini, böyle bir aşkın dünya da kimseye nasip olmayacağına inandığını söyledi.

Aşk Kalp Resimleri

Aşk Kalp Resimleri

Aşk Resimleri : Ada Şeklinde Kalp Resmi
Kalp şeklinde ada resmi. Bu resim üzerinde çok güzel bir mesaj “kalpten kalbe giden bir yol vardır, görünmez”. Umarım bu güzel aşk resmini beğenmişsinizdir. Bu resmi sevdiğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Baykuşların öpüşmesi kalp oluşturmuş

İki baykuşun öpüşme anı. Aslına bakarsanız bu kareyi yakalamak çok zor değilmiş gibi düşünebilirsiniz ama biraz detaya inildiğinde baykuşların baş kısımlarının birleşmesi sonucunda bir kalp işaretinin oluştuğunu görebilirsiniz. Bu da inanılmaz bir manzara ortaya çıkarmış. Çok güzle bir aşk resmi ve bu resmi mutlaka paylaşmalısınız diye düşünüyorum. Sitemizdeki resimleri kolaylıkla indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

Aşk Resmi : Meyvelerle Aşk

Aşk Resmi : Meyvelerle Aşk

Aşk Resmi : Meyvelerle Aşk
Çeşitli meyveler kullanılarak bir kalp resmi çizilmiş. Orta kısmında da yine love yazısı yani Türkçe anlamı “sevgi” yazmakta.

En Güzel Fotolar Aşk

En Güzel Fotolar Aşk

Aşk Resmi : En Güzel Fotolar Aşk
Çok güzel bir fincan aşk resmi. Fincandan kalpcikler yukarı doğru duman şeklinde tütüyor.

Aşk sözleri
Aşk sözleri
Aşk sözleri
Aşk sözleri
Aşk sözleri en güzel

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 66 YORUM
 1. semira dedi ki:

  aşk rsimleriniz cok güzeldi beğendim sizi

  1. ALI dedi ki:

   Bulari yasamak Haustechnik demektir

   1. aylin dedi ki:

    Cok guzel dimi gel yasayalim

    1. Anonim dedi ki:

     evet güzelim

    2. Anonim dedi ki:

     Aylin

    3. Anonim dedi ki:

     Aynen yasiyalim

    4. Anonim dedi ki:

     Yaşamayan bilmez

    5. Anonim dedi ki:

     Nerdesin

   2. gul dedi ki:

    Aşķ en güzl duygudur insanin damrlarindan ruhundan gezen en güzl ask

    1. admin dedi ki:

     Gül hanım, aşkı damarlarında hissetmiş birisiniz sanırım.

    2. Anonim dedi ki:

     Guzel sozler daima guzeldirr

     1. admin dedi ki:

      aynen 🙂

    3. Anonim dedi ki:

     evet öylede birden giderse nasıl olacak

     1. Anonim dedi ki:

      Aynen

    4. Gamze dedi ki:

     Evet aşk başta güzel peki sonu acıyla dolu.

   3. Anonim dedi ki:

    Evet

    1. Birgul dedi ki:

     Ama ne yapalim ask boyle birsey

   4. Anonim dedi ki:

  2. Anonim dedi ki:

   EVET HEMDE ÇOOOOOOOOK

  3. Anonim dedi ki:

   Çok güzel vardiki ask

  4. Anonim dedi ki:

   Super beyendim cok iyi

  5. Anonim dedi ki:

   Aynen öyle

  6. Asli dedi ki:

   Yorumunuz bende sevdim

 2. gulsen dedi ki:

  Coz gozel beyendim

  1. Anonim dedi ki:

   Yorumunuz cok guzel

 3. FİLİZ dedi ki:

  BAYILDDIMMMMMMMMMM

 4. FİLİZ dedi ki:

  SÜPERRRRRRRRRRRRRRRRR

 5. esra dedi ki:

  Superrrrrrr cook guZel

  1. Anonim dedi ki:

   oylemi?)

  2. Devran dedi ki:

   Ask olsun sana

 6. Anonim dedi ki:

  Çoooooooooooooook beyendim♥

  1. admin dedi ki:

   gerçekten çok güzel size katılıyoruz

 7. Anonim dedi ki:

  Hemde çok güzel

  1. tuba dedi ki:

   Evet çok güzel yorum

   1. Anonim dedi ki:

    Evet guzel

 8. Anonim dedi ki:

  Ask resmler

 9. isimiz dedi ki:

  Çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookbeyndim

 10. Anonim dedi ki:

  Cok guzel bu sozler

 11. Anonim dedi ki:

  Cok guzel resimler

  1. admin dedi ki:

   teşekkür ederiz.

 12. Anonim dedi ki:

  Ela

 13. Eda dedi ki:

  Aski hissetmek

  1. Anonim dedi ki:

   Ever

  2. Anonim dedi ki:

   Ben hissettireyim eda

 14. Anonim dedi ki:

  sev dediler sevdim sevdim ama şimdi bu hayat ta tek başımayım arkadaşlar

  1. admin dedi ki:

   Tüm sevenlerin buluşması diliyorum Allah dan

 15. songul dedi ki:

  Cok guzel resimler teşekur ederiz

  1. admin dedi ki:

   Rica ederiz

 16. mehmetfatma dedi ki:

  Ćok güzel ver hoş😊😊

  1. admin dedi ki:

   Gerçekten öyleler 😛

 17. Anonim dedi ki:

  ben halim cani cok seviyorum o da beni cok seviyo inşallah hic ayrilmayiz.

  1. Anonim dedi ki:

   evet guzel ama siz siz olun sevdiginiz kisiyle evlenmeyin hayal kirikligi yasarsiniz

   1. eda dedi ki:

    ask nasil bi duygu

 18. canısı dedi ki:

  bndencede cok guzel

  1. Anonim dedi ki:

   Beğenmene sevindim

 19. Berfin dedi ki:

  Ask yurek ister her adam sevgiyi bilemez adamina gore sevcen

 20. Anonim dedi ki:

  Hayalerimi süsleyen resimler

 21. Anonim dedi ki:

  Evet gercekten cok guzel

 22. Kardelen dedi ki:

  Benim üç sevgili var onları çok seviyorum

 23. Reyhan dedi ki:

  Aşık olmak çok güzel ama kavuşursan(u)

 24. Anonim dedi ki:

  Bunun cidiyeti nedir

  1. Birgul dedi ki:

   Ben onu cok sevdim ama degmemis kalbimi oyle kirdiki nasil bir bardak kirilinca oda oyle kirildi

 25. Anonim dedi ki:

  Muhteşem resimler

 26. deren dedi ki:

  aşk güzel bir şey ama aşk herkese adil davranmıyor:(

 27. Kenan dedi ki:

  Bunları yaşamak icin önce birini bulmak lazım her buldunuz hançer sokup gidiyor

 28. nece dedi ki:

  aşk gerçekten çok acı veren bişey tavsiyem aşık olmayın

BİR YORUM YAZ