Fotoğraf İndir
Ankara Kedisi Resimleri Galeri için tıklayın

Ankara Kedisi Resimleri

02 Kasım 2020

Angora olarak da bilinen Ankara kedisi resimleri eşliğinde bu Ankara kedileri hakkında genel bilgiler. Ankara Kedisi özellikleri, sahiplendirme hakkında bilgiler. Yavru Ankara kedileri ve daha fazlası için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ankara Kedileri fotoğraf galerisi: Ankara kedisi fotoğraflarını tam kalitede görmek, bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirmek için alt kısımdaki küçük fotoğraflara tıklayabilir ve ileri geri yaparak resim galerisini gezebilirsiniz.

Ankara Kedisi Hakkında Bilgi

Evde beslemek için tercih edilen kediler arasında üst sıralarda yer alan Ankara Kedisi bir diğer adı ile Angora kedisidir. Beyaz ve göz alıcı güzellikte tüylere sahiptir. Ayrıca tüyleri de uzun olan bu kedi cinsi oldukça dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir.

İsminde de anlaşılabileceği gibi özellikle Ankara ve çevresinde yani Anadolu illerinde ortaya çıkmaktadır. Avrupa’da ise Angora ismi ile bilinmektedir. Özellikle sahip oldukları uzun tüyler sayesinde uzun tüylü kedilerin soy atası olarak bilinmektedir. Görüntü olarak İram kedisi ile benzerlikleri bulunduğundan iki cins kediyi çok fazla karıştıran olmaktadır. Ancak Ankara kedisi tam olarak saf bir Türk kedisidir.

Ankara Kedisi Karakter Özellikleri

Karakter özelliklerine değinmek gerekirse hem zeki hem de sosyal ve hareketli olarak tanımlayabiliriz. Özellikle sahiplerine sadakatleri son derece yüksektir. Sahiplerini ve yaşadıkları yeri sahiplenme duyguları çok yüksektir. Yaşadıkları yerin bir parçası olmayı benimserler.

Kedi beslemek isteyenlerin de genel olarak aradığı özellikler bunlar olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Sizi eğlendirmek ve keyiflendirmek konusunda da başarılı olan kediler özellikle oyun oynamaya bayılırlar. Aynı zamanda inatçı bir karaktere sahip olduğunu da söylemeliyiz. Eğer istedikleri bir şey var ise onu bir şekilde sahiplerine yaptırmayı başarırlar.

Ankara Kedilerinin Özellikleri

Ankara kedileri uzun ve parlak tüylere sahiplerdir. Beyaz tüylere sahip olan Ankara kedilerinin tüyleri farklı yerlerde değişik yansımalar yapabilir. Özellikle ince olan tüyleri hareket halinde iken parlar ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olur. Vücut tipleri genel olarak kaslı bir yapıdadır. Uzun bacaklı ve güçlü bir kedi cinsidir. Gözleri de Ankara kedileri için karakteristik bir diğer noktadır.

Göz renkleri mavi sarı ya da yeşil olabilmektedir. Ankara kedileri gerek beyaz tüyleri gerekse göz renkleri itibari ile Van kedileri ile de karıştırılabilmektedir. Görüntü olarak benzemekle birlikte bu iki kedi cinsini birbirinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Birincisi daha hareketli olmaları ve oyunu sevmeleri. İkinci ise Van kedileri gibi suya karşı bir ilgilerinin bulunmaması. Hatta Ankara kedilerinin sudan hiç hoşlanmadıklarını da rahatlıkla söylemek mümkündür.

Ankara Kedisi Sahiplenme ve Sahiplendirme

Ankara kedisi sahiplendirmek istiyorsanız ya da sahiplenmek istiyorsanız sizlere bir Facebook grubu önerebiliriz. Bu gruba katılım sağlayarak, grupta bulunan kedi severlerle görüşebilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/315571583087324

Ankara Kedisi Besleyenler

Ankara kedisi besleyenler bu sayfa altına yorum yazabilirler. Yorumlar konumuzun hemen altında görünecektir.

Ankara Kedisi Resimleri

Ankara Kedisi Resimleri

Ankara Kedisi Resim

Ankara Kedisi Resim

Ankara Kedisi Yavrusu

Ankara Kedisi Yavrusu

Ankara Kedi Yavrusu

Ankara Kedi Yavrusu

Angora Cat : Ankara Kedisi

Angora Cat : Ankara Kedisi

Ankara Kedisi

Ankara Kedisi

Angora Kedisi Resimleri

Angora Kedisi Resimleri

Beyaz Ankara Kedisi Resimleri

Beyaz Ankara Kedisi Resimleri

Uzun Tüylü Ankara Kedisi

Uzun Tüylü Ankara Kedisi

Yeni Doğmuş Ankara Kedisi Resimleri

Yeni Doğmuş Ankara Kedisi Resimleri

Ankara Kedisi Resmi

Ankara Kedisi Resmi

Mavi Gözlü Ankara Kedisi

Mavi Gözlü Ankara Kedisi


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ