Fotoğraf İndir
Alman Çoban Köpeği Resimleri – Alman Kurdu Galeri için tıklayın

Alman Çoban Köpeği Resimleri – Alman Kurdu

13 Ekim 2020

Birbirinden güzel Alman Çoban Köpeği resimleri. Ülkemizde Alman Kurdu olarakta bilinen Alman Çoban Köpekleri hakkında genel bilgiler ve yetişkin, yavru alman kurtlarının fotoğrafları.

Alman Çoban Köpeği fotoğraf galerisi: Alman kurt köpeklerinin resimlerini tam ekranda görmek için fotoğraflara tıklayabilir ve ileri geri yaparak tüm fotoğrafları görebilirsiniz.

Bir çok filme ve diziye konu olmuş, son derece bilinen ve dünya çapında büyük bir üne sahip olan German Sheppard, yani Alman çoban köpeği, ülkemizde daha çok Alman kurdu olarak bilinmektedir.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

İlk olarak çok yönlü bir kişiliği olduğu belirtilebilir. Almanya’ ya özgü olan bu köpek cinsi, birkaç ırkın birleştirilmesi ile ihtiyaca yönelik olarak üretilmiştir. Savunma, koruma, saldırı, arama ve kurtarma, narkotik gibi alanlarda büyük başarıları ve yeteneği olan Alman çoban köpeği, ağırlıklı olarak polis ve asker teşkilatları tarafından kullanılırken bireysel korunma, özel güvenlik ya da evde besleme niyetindeki bireyler tarafından da beslenebilmektedir.

Alman Çoban Köpeği Boy ve Kilosu

Orta büyüklükteki köpekler arasında sayılan Alman çoban köpekleri, yükseklikleri 60 ile 70 cm arasında değişmektedir. Erkeklerde daha ağır olmak üzere 30 ile 40 kg arasında değişen ağırlıklarda bulunmaktadırlar. Orta büyüklükte oldukları, zeki ve kolay eğitilebildikleri ve iletilen komutlara uyum sağladıkları için ilk defa köpek besleyecek olan kişiler için uygun cinsler arasında gösterilebilecektir.

Alman Çoban Köpeği Nasıl Beslenir?

Köpeklerin fiziksel egzersizlerinin düzenli olarak sağlanması gerekmektedir. Düzenli şekilde egzersizlerinin sağlanması, koşuya ve yürüyüşe çıkartılmaları halinde evde beslemek için uygun olabilirler. Bunun yanı sıra, köpeği dışarıya günün belirli aralıklarında çıkarmak için zamanı olmayan ya da bahçeli bir evde oturan bireyler, Alman çoban köpeklerini bahçelerinde beslemeyi düşünmelidirler.

Alman Kurtlarının Fiziksel Özellikleri

Alman çoban köpekleri, uzun ve çift katlı renkli tüyleri ile dikkat çekici bir görünüme sahiptirler. Bu görünümlerini borçlu oldukları tüyleri zaman zaman dökülebilmektedir. Mevsimsel değişimlerde tüy dökülmeleri artış gösterebilecektir fakat bu durumu azaltman adına doğal kıldan yapılmış fırçalar kullanılarak köpeğin tüylerinin düzenli aralıklarla taraması gerçekleştirilebilecektir. Alman çoban köpeklerinin yılda bir defa yıkanmaları, cilt ve tüy bakımları için yapılan uyarılar arasında yer almaktadır.

Alman Çoban Köpeği Eğitim

İyi ve başarılı bir eğitim döneminin verilmesinden sonra verilen komutlara uyacak ve eğitim amacını başarılı bir şekilde yerine getirecektir. Karakter özellikleri sayesinde de güvenilir ve sevecek bir köpek olduğu bilinen Alman çoban köpekleri hem sahip oldukları görüntüler hem de karakter özellikleri ve mental yetenekleri ile birlikte insanları kendilerine hayran bırakan bir yapıya sahiptir.

Tüylü Alman Kurdu

Tüylü Alman Kurdu

Alman Çoban Köpeği Fotoğrafları

Alman Çoban Köpeği Fotoğrafları

Alman Kurdu Yavru

Alman Kurdu Yavru

Alman Kurdu Fotoğrafları

Alman Kurdu Fotoğrafları

Alman Kurt Yavru Köpekleri

Alman Kurt Yavru Köpekleri

Alman Kurt Köpeği

Alman Kurt Köpeği

Alman Kurdu Resmi

Alman Kurdu Resmi

Alman Kurdu Resim

Alman Kurdu Resim

Alman Çoban Köpeği Genç

Alman Çoban Köpeği Genç

Alman Kurdu

Alman Kurdu

Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği

Alman Kurtları

Alman Kurtları

Alman Kurdu K9

Alman Kurdu K9

Alman Kurdu Yavrusu

Alman Kurdu Yavrusu

Alman Çoban Köpeği Yavrusu

Alman Çoban Köpeği Yavrusu

Alman Kurdu Resimleri

Alman Kurdu Resimleri

Safkan Alman Kurdu

Safkan Alman Kurdu

Safkan Alman Çoban Köpeği

Safkan Alman Çoban Köpeği


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ