Fotoğraf İndir
Ali Taran Resimleri Galeri için tıklayın

Ali Taran Resimleri

16 Ocak 2018

Ali Taran 1952 yılında Lüleburgaz ilinin Kepirtepe ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Bedia Taran ve Selahattin Taran’ın iki oğlundan birisidir. Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde Mimarlık Bölümünde öğretim hayatını sürdürmüş olan Ali Taran, bu öğrenim hayatını yarıda bıraktı. 1970 senesinde reklam sektörüne atılarak reklamcılık alanında işler yapmaya başladı. Birçok ajansta metin yazarlığı yapmış olan Ali Taran, aynı zaman da kreatif direktör olarak da çeşitli işlerle ilgilendi. İki çocuk babası olan Ali Taran’ın çocuklarının annesi Seramikçi Semra Taran’dır.

Ali Taran iş yaşamında oldukça başarılıdır ve çok büyük projelere de imza atmıştır. Her bir projesi yayınlandığı zamanlarda ses getirmiş ve hafızalara kazanmıştı. Yapılan reklamlar olumlu ya da olumsuz tepki görsün her şekilde isim yapmayı başarmıştır. Ayrıca reklamlarda oldukça önemli firmaların reklamları yer alıyordu. Belki de çok başarılı bulduğunuz onlarca reklamın arkasında Ali Taran imzası vardır. Mavi Jeans, Cem uzan, Arko Tıraş Kolonyasın, Banu Alkan ixir, Aganigi Naganigi Fındık, Eyi günler Yapı kredi reklamı, Cem Yılmazla birlikte çeliken Türk Telekom reklamı, Fatih Terimin rol aldığı tadelle reklamı ve bunun gibi yüzlerce ürün Ali Taran’ın elinden geçmiştir.

Ali Taran’ın annesi ve babası öğretmendir. Babası Köy Enstitüsü sanat tarihi ve el işi öğretmenidir. Babası için sanat tutkunu olduğunu, kültür tutkusundan ve dürüstlüğe çok önem verdiğinden bahseder. Orta halli bir Türk ailesi olmalarına rağmen, babamın sanat tutkusu sayesinde çocuklarına İtalyan kültürü ve Fransız Kültürü öğretmiştir. Bu alanda sinema ve tiyatrolara götürerek kültürel birikim kazanmalarını istemiştir. Ayrıca baba Taran İnce Memed kitabını da çok severmiş.

Ali Taran kendisi için hakiki ve iyi bir patron olduğunu söyler. Kendi alışanlarına bonkör davrandığını dile getirerek ekler ve disiplinden vazgeçmediğinden bahseder. Çalışanlarının güzel giyinmesini ve bakımlı bireyler olmasını istediğini söylüyor. Çalışanlarına katı kurallar koyan biri gibi bilinse de çalışanlarının haklarını da gözeten birisidir. Çalışanlarının mesaiye kalmasını istemez ve saat 6 olduğu zaman herkesin işi bırakmasını istemektedir.

Ayrıca Ali Taran, sektörden ve deneyimli arkadaşlarının görüşlerini de yer geldiği zaman dile getirmekten çekinmemiştir. Arkadaşlardan birisinin Ali Taran’ın mizah duygusundan çok yararlandığını söyler ve bundan etkilendiği için televizyon reklam sektöründe bir şirkete götürür. Bu şirkette 4 000 Lira maaşla işe başlayan Taran, öncelikle babası tarafından çok tepki görmüş. Ama kızdığı Ali Taran’ın işi değil maaşıydı. Devlet memuru olan baba 2700 TL alırken Ali’nin 4000 TL almasına ve ülkede ki dengesiz dağılıma çok içerlemişti ve kızmıştı. Tabi bu durumu her evin denge gücü olan anne el atarak konuyu kapatmıştır.

Ali Taran tarafından senaryosu yazılan “ No Ofsayt “ sinema filmi 2009 senesinde vizyonda yerini almıştır. 2009 – 2010 senesinde 1. Sezon ve 2010 – 2011 senesinde de 2. Sezonu yayınlanan yetenek sizsiniz Türkiye programında Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar ile birlikte jüri üyeliği yapmış ve sert tavırlarıyla tanınmıştır. Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği bu programda Ali Taran’a büyük saygı duyan Acun ailesiyle de yakından görüşüyordu. Fakat Ali Taran’ın eşi Selma Ann Desmond ile evliliğini sonlandırdıktan 18 gün sonra Bodrumda Ayşe Özyılmazel ile bir ilişkiye başlaması ve daha sonra eski eşinin kanser olması ve bu durumda aşk haberleriyle çalkalanan magazin haberleriyle beraber Acun Ilıcalı, Ali Tatar ile hem iş hem de dostluk ilişkilerine son verme kararı aldı. Ali Taran bu ilişkiyi evlilikle sonlandırmış ve bu ilişki esnasında eski karısı da yaşamını yitirmişti. Ali Taran hem iki çocuğundan hem de tüm Türkiye tarafından çok büyük tepki görmüştü. Evlilikleri de Ayşe Özyılmazel ile çok sürmemiş ve 27 Nisan 2012 senesinde son bulmuştu.

Ali Taran Resimleri


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ