Fotoğraf İndir
Albatros Kuşu Resimleri Galeri için tıklayın

Albatros Kuşu Resimleri

22 Şubat 2019

Bu makalemizde Albatros Kuşu Resimleri eşliğinde, Albatros Kuşlarının genel özellikleri, yaşadıkları bölgeler, yumurtlama ve yavrulama dönemleri gibi birçok konu hakkında bilgiler vereceğiz. Albatros Kuşları, Albatrosgiller familyasından olmasının yanı sıra diğer kuşlar ile kıyas edilmesi gerekirse oldukça geniş kanatları olan bir canlıdır. İlave olarak ise bu tür saatler boyunca gökyüzünde kalmayı başarması sayesinde de bu özelliği öne çıkmaktadır.

Albatros Kuşunun Martıya Benzemesi
Bu kuş türü fiziki özelliklerinden ötürü de genel itibari ile martıya fazlası ile benzetilmektedir. Bunun yanı sıra martıya nazaran daha büyük bir halde olmasının yanı sıra boynu uzun ve gagası da büyük bir haldedir. Bu kuş türüne ait olan genel renk ise beyazdır. Bunun yanı sıra sadece kanadı siyah bir haldedir. İstisna olarak ele almak gerekir ise eğer gri renkte olanların olmasının yanı sıra kahverengi olanlar da dikkat çekmektedir.

Albatros Kuşunun Fiziksel Özellikleri
Dünya üzerinde yer alan kuşlar arasında kanatları en geniş olandır. Hem kanatları hem de var olan özel kemik sisteminin ona sağladığı ise saatler boyu gökyüzünde kalmak ve aynı zamanda uçmaktır. Kanat açıklığını ele almak gerektiğinde ise 3.5 metreyi bulan bir genişlik ifade edilmektedir. fiziksel olarak onu en fazla öne taşıyan özelliği ise kanat genişliği diye ele alınmıştır.

Albatros Kuşu Kanat Kitleme Özelliği; Bu kuş türü kanatlarında yer alan kemikleri kilitleme özelliği sayesinde de havada kalması halinde yere inmesine gerek kalmadan oldukça uzun süreler boyunca gökyüzünde uçmaktadır. Bunlar bu kuş türü adına en fazla öne çıkan detaylar arasında yer almaktadır.

Albatros Kuşu Resimleri: Aile Saadeti

Albatros Kuşu Resimleri: Aile Saadeti

Albatros Kuşu Resimleri: Aile Saadeti
Anne ve baba albatros kuşları yavru ile birlikte mükemmel bir poz veriyor.

Albatros Kuşları Nerede Yaşar?
Bu canlıların yaşam alanını ele alacak olur isek eğer %10 haricindeki kesim genel itibari ile denizlerde yaşam sürmektedir. Sadece üreme zamanı olması halinde bu kuş türü karaya gelirler. Özellikle görüldükleri yerleri ele almak gerekir ise eğer Antartika buzullarından başlamak koşulu ile 60. Enleme kadar olan kısımda yer aldıklarını ifade etmek mümkündür.

Bazı zaman zarflarında ise bu canlı türü Ekvator’a kadar gelerek buraya yakın yerlerde de görülebilirler. Öyle ki bu canlıları 1938’de ortaya çıkmış olan kasırgada ABD’nin New York kıyılarında dahi oldukları ifade edilmiştir. Bu sayede uzmanlara göre albatros kuşunun Kuzey Pasifik’te yaşaması da muhtemel bir durum olarak geçmektedir.

Albatros Kuşunun Üremesi
Bu kuş türü yaşamı boyunca denizde olmasının yanı sıra sadece üreme amaçlı karaya inmektedir. Eşlerin arasında var olan saygı ise göze çarpmaktadır. Yani öyle ki saatler süren kur hali onlar için sevgi manasına gelmektedir. bu sayede eklenmesi gereken diğer bir husus ise kanatları sayesinde var olan heybetleri özellikle de kur yapmaları nedeniyle de onları oldukça naif göstermesidir.

Albatros Kuşu Resimleri: Yavru ve Anne

Albatros Kuşu Resimleri: Yavru ve Anne

Albatros Kuşu Resimleri: Yavru ve Anne
Resimde yeni doğmuş Albatros kuşu ve annesi. Dişi olan Albatros kuşları ise yıl içinde sadece bir kereye mahsus olarak yumurta yaparlar. Kuluçka dönemin eşler kendi aralarında nöbetleşe bir şekilde geçirmektedir. Bu dönüşümün süre zarfı ise 80 güne tekabül etmektedir. Nihayet olarak yumurtadan çıkan yavru ise ortalama olarak 9 ay süre ile anne ve babası tarafından sindirilmiş olan besinler ile hayatına devam eder.

Albatros Kuşunun Kanat Büyüklüğü; Bu canlılar özellikle de açık deniz ve okyanusları kendilerine yaşam yeri olarak seçerler. Uçmak için de özellikle kanatlarını rüzgara karşı olacak şekilde tamamı ile açmaları gereklidir. Bunu yaparken ise kanatları oldukça fazla olacak şekilde açarlar. Öyle ki kuşlar içinde diğerleri ile kıyas edilir ise eğer en geniş kanatlar onlarda yer almaktadır.

Kanat çırpmamaları halinde açılan kanatların boyu 3.5 metre kadar bir genişliğe sahiptir. Bunu yapmalarını sağlayan ise kanatlarında yer alan kemik yapısı sayesindedir. İlave olarak bu sistemin onlara sağladığı diğer bir artı ise az da enerji kullansalar dahi dinlenmemelerine nazaran uçmaları sayesindedir. Dikkat çeken diğer bir özellikleri ise uçarken uyuma yeteneklerinin olmasıdır. bu kuş türü yukarı yönlü olan dalga ve rüzgarlar sayesinde kendilerine de yön çizmiş olurlar. Bu noktada onlara sağlanan kar ise su üzerinde de oldukça uzun süre havada kalmaktır.

Albatros Kuşları Sevimli ve Cana Yakındırlar; Bu kuş türünün ismi pek aşina olunan cinsten değil. Hatta öyle ki pek çoğu için oldukça yeni. Okuması bile zor değil mi? Birçok kuşun öne çıkan özellikleri sevimli ve cana yakın olması gibi özelliklerdir. Bir başkalarının dikkat çekmesinde etkili olan unsurlar ise bunlardan ziyade fiziksel özellikleridir. Bunlara örnek vermek gerekir ise eğer avcılıkları, vücut yapıları gibidir. Bu canlı Diomedeidae yani Albatrosgiller familyasında olmasının yanı sıra genel anlamda bütün türleri içeren isimdir.

Albatros Kuşu Resimleri: Tehlike Altındaki Albatroslar

Albatros Kuşu Resimleri: Tehlike Altındaki Albatroslar

Albatros Kuşu Resimleri: Tehlike Altındaki Albatroslar
Kauai’de Justin Shaffer tarafından çekilmiş olan çok güzel bir fotoğraf. Tehlike altındaki Albatros kuşları hakkında verilen bir toplantı da bu kuşları çekme imkanı yakalayan Justin Shaffer. Gerçekten çok güzel bir resim.

Albatros Kuşlarının Renkleri; Bu canlıların vücutlarının çoğu beyazdır. Kanatları renkli bir yapıya sahiptir. Kısmen de olsa kimilerindeki renk gri ve kahverengi olmaktadır. Öne çıkan diğer özelliklerini ele almak gerekir ise eğer avlanmayı da fazlası ile sevmektedirler. Hayatlarını genel olarak açık denizlerde geçirmeyi severler. Avlanma noktasında zevk aldıklarını ise neredeyse hiç sıkılmadan bu işi yapmalarından kolayca anlayabiliriz.

Albatros Kuşları Usta Uçucu Kuşlardandır; Bu canlıya ait en belirgin olan özelliklerden beri de daha evvel ele aldığımız üzere oldukça uzun süre boyunca gökyüzünde kalmalarıdır. Uçma noktasında neredeyse usta sayılmaktadırlar. Bunu sağlayan ise güçlü halde olan kanatlarıdır. Oldukça fazla süre boyunca gökyüzünde kalmalarına yardımcı olan bahsi geçen kanatlardır. Elbette ki uçmak tüm kuşlar adına en ortak özellikler arasında yer almaktadır.

Kuşlara uçmanın sağladığı diğer bir getiri ise av olmaktan kurtulmaktır. Bunun yanı sıra diğer bir önem arz eden özellik ise avlanma noktasında da oldukça fazla yarar sağlamasıdır. Öyle ki pek çok kuş için uçma yeteneğinin zayıf olması demek başkasına av olmak ile aynı manaya gelmektedir. bu kuş türü için kanatlarda var olan kemik yapısı sayesinde ona özel yeteneği desteklemektedir.

Albatros Kuşu Resimleri

Albatros Kuşu Resimleri

Albatros Kuşu Resimleri; Erçin KONDAY tarafından çekilmiş bir albatros kuş resmi. Fotoğrafın tüm hakları sahibine aittir.

Albatros Kuşu Resimleri; Öpüşme

Albatros Kuşu Resimleri; Öpüşme

Albatros Kuşu Resimleri; Öpüşme
Her ne kadar fotoğrafta öpüşüyor gibi görünseler de tabii ki böyle bir şey yok 🙂 Ama yine de denizlerin ve göklerin kralı olan albatros kuşlarının tek eşli olduklarını belirtmek isteriz.

Albatros Kuşu Resim Galerisi


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. talip gurkan dedi ki:

  Selamünaleyküm canlar can dost lar güzel calışma

 2. Anonim dedi ki:

  Evet çok güzel

 3. ICLAL dedi ki:

  Bence muhteşem bir poz!uefa

 4. sena dedi ki:

  aynen katılirim

BİR YORUM YAZ