Fotoğraf İndir
Akvaryum Resimleri

Akvaryum Resimleri

05 Ağustos 2019

Bu makalemizde örnek akvaryum fotoğraflarını paylaşacağız. Akvaryumlar hakkında genel bilgileri bulabileceğiniz ve en güzel akvaryum resmi örnekleriyle bu bilgileri aynı anda öğrenebileceksiniz.

Akvaryumlar genelde cam ya da yüksek direnci olan plastik malzemelerden yapılmaktadır. Bu malzemelerin saydam olması gerekmektedir. Akvaryumlarda genelde balıklar yaşar. Ancak zevke göre omurgasızlar, amfibyumlar, deniz memelileri ve sürüngenlerde akvaryumlarda günümüzde yaşamaktadırlar.

Evlerde ve İşyerlerine Özgü Akvaryumlar
Hayvan severler evlerine ya da iş yerlerine akvaryum alarak içinde balık ya da diğer hayvanları besleyebilirler. Bunun dışında akvaryumlar ticari amaçla da kullanılmaktadır. Örneğin büyük bir alışveriş merkezinde ya da göze hoş gelmesi sebebiyle insanların gittiği cafelerde ve benzeri yerlerde kullanılabilirler.

Dünyada 60 Milyon Kişinin Akvaryumu Var; Akvaryumlarda hayvan besleyenlerin sayısı günümüzde 60 milyon üzerindedir. İnsanların en çok sevdiği hobilerden bir tanesidir. Çağdaş akvaryumlar ilk olarak 1850’li yıllarda çıkmıştır. Tabi o zamanlar ışıklandırma ve diğer filtreleme sistemleri çok gelişmemişti ve balıkların sağlıklı bir şekilde yaşamaları zordu. Bu tarihten itibaren sistemlerin gelişmesiyle insanların da evlerinde da daha fazla yer bulmaya başladı akvaryumlar.

Küçükten Büyüğe Akvaryumlar
İçinde tek bir balık beslenen ufak yuvarlak akvaryumlardan tutun, büyük bir titizlikle hazırlanmış olan dev boyuttaki akvaryumlara kadar milyonlarca sayıda akvaryum bulunmaktadır. Öyle ki Osaka Akvaryum toplamda 5.400 metreküplük bir su tankına sahiptir ve içerisinde 580 farklı tür su canlısı yaşamaktadır.

Akvaryumlarda Tatlı Su Ve Tuzlu Su Sınıfları
Tuzlu ve tatlı su olmak üzere iki tür su sınıfı bulunur. Bunun dışında hafif tuzlu su akvaryumları da vardır. Suyun sıcaklığı ise tropikal ya da soğuk ortamlara göre değişiklilik gösterebilir. Akvaryumlarda besleyeceğiniz canlı türüne göre suyun sıcaklığını ayarlamanız lazım. Aksi takdirde beslediğiniz canlıların sağlık sorunları oluşacaktır ve bu durum ölüme kadar gidecektir.

Akvaryumlarda yaşayan canlılar son yıllarda ticari amaçla özel olarak yetiştirilmektedir. Doğal ortamlardan toplanan canlılar da bulunmaktadır. Nadir bulunan balık türleri oldukça pahalı olabilir. Alt kısımda örnek akvaryum modellerini inceleyebilir ve fikirler edinebilirsiniz.

Akvaryum Resimleri İndir
Alt kısımda yer alan akvaryum resimlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bilgisayar ya da cep telefonlarınıza bu akvaryum fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. Sizin için en güzel akvaryum modellerini seçtik.

Sehpa Üstü Küçük Akvaryum Resmi

Sehpa Üstü Küçük Akvaryum Resmi

Akvaryum Resimleri : Sehpa Üstü Küçük Akvaryum Resmi
Küçük akvaryum sevenler için özel model. Sehpanın üzerinde balıklarınızı besleyebilir ve güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Akvaryum Fotoğraf

Akvaryum Fotoğraf

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Fotoğraf
İçinde çeşitli bitkilerin ve dalların olduğu güzel bir akvaryum.

Ofisler İçin Akvaryum Örnekleri

Ofisler İçin Akvaryum Örnekleri

Akvaryum Resimleri : Ofisler İçin Akvaryum Örnekleri
Hoş görünümlü yuvarlak akvaryum modeli. Ofislerde ve evlerde de kullanabilirsiniz.

Akvaryum Dekorasyonu

Akvaryum Dekorasyonu

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Dekorasyonu
Bol bitkili akvaryum sevenler için güzel bir model. Sehpa üstü büyük akvaryum modeli.

Akvaryum Fotoğrafları

Akvaryum Fotoğrafları

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Fotoğrafları
İnce uzun akvaryum örneği. Sol tarafta yer alan kuru kafa dikkat çekiyor ve ilginç bir hava katıyor.

Akvaryum Foto

Akvaryum Foto

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Foto
Bu akvaryumda farklı renklerde bitkiler var.

Dev Akvaryum İçi Tünel Şeklinde

Dev Akvaryum İçi Tünel Şeklinde

Akvaryum Resimleri : Dev Akvaryum İçi Tünel Şeklinde
Bir akvaryumun içinden geçmek istermiydiniz? Bu dev akvaryumun içi bir tünel şeklinde. Dev akvaryumun içerisinden geçerken köpekbalıkları ve diğer dev deniz canlılarını görebileceksiniz.

Dev Akvaryum Resimleri

Dev Akvaryum Resimleri

Akvaryum Resimleri : Dev Akvaryum Resimleri
Son yıllarda alışveriş merkezlerinde bu tür dev akvaryumlar yapılmaya başlandı. Buna en son örnek Tuzla viaport Marina olabilir. Bu resim ise yabancı ülkeden alınma bir fotoğraf.

Küçük Yuvarlak Akvaryum Resimleri

Küçük Yuvarlak Akvaryum Resimleri

Akvaryum Resimleri : Küçük Yuvarlak Akvaryum Resimleri
Bazen sokaklarda da satıldığına şahit olabileceğiniz küçük yuvarlak akvaryumlar. 1 ya da 2 balık beslemek isteyenler için. Çocuklarınız içinde alabilirsiniz.

Akvaryum Balık Resimleri

Akvaryum Balık Resimleri

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Balık Resimleri
Bu fotoğrafta akvaryum balıklarını yakın çekimden görebilirsiniz.

Akvaryum Resmi

Akvaryum Resmi

Akvaryum Resimleri : Akvaryum Resmi
Işıklı çok güzel bir akvaryum. İçerisinde çeşitli renklerde balıklar ve çok güzel bitkiler bulunuyor.

En Güzel Akvaryum Resimleri

En Güzel Akvaryum Resimleri

Akvaryum Resimleri : En Güzel Akvaryum Resimleri
Küçük akvaryum isteyenler için güzel bir akvaryum modeli. İçerisinde kayalar bulunuyor ve balıklar bu kayalarda yer alan deliklere girerek zaman geçirebiliyorlar.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ