Fotoğraf İndir
Akbaş Köpek Fotoğrafları Galeri için tıklayın

Akbaş Köpek Fotoğrafları

30 Eylül 2020

Akbaş köpek fotoğrafları eşliğinde Akbaş köpekler hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Akbaş cinsi köpekler nerelerde yaşar ve özellikleri nelerdir? Yavru akbaş köpek resimleri ve çok daha fazlası sizlerle.

Akbaş köpek fotoğrafları resim galerisi: Akbaş köpek resimlerini bilgisayarınıza indirmek için sağ tıklayıp farklı kaydet, cep telefonu ve tabletler için resmin üzerine basık tutunuz. Akbaş fotoğraflarını daha yakından görmek için resimlere tıklayınız.

Akbaş cinsi köpekler, Türkiye’ ye özgü ve dünyanın en eski saf ırkları arasında gösterilen köpek türleridir. Türk çoban köpeği olarak da tanımlanan akbaşlar yerleşik olarak ülkemizin Batı ve Orta Anadolu kesimlerinde görülmektedir.

Akbaş Köpekler Nerede Yaşar?
Yerleşik olarak görülmekte olduğu bu kesimlere ek olarak Türkiye’ nin tüm bölgelerinde rastlanabilmektedir. Akbaşların Avrupa’ da bulunan Komodor, Tatra ve Pyrenean köpekleri ile akrabalığının bulunduğu düşünülmektedir. Ülkemizde daha çok Anadolu’ nun Orta ve Batı kesimlerinde görülmesinin en belirgin nedeni, daha çok tarla ve sürülerin korunmasında kullanılmasıdır.

Akbaş Köpeklerin Özellikleri
Avcılık ve bekçilik gibi görevleri büyük bir özveri ve başarı ile yerine getiren akbaşlar, korumacı ve savunmacı özellikleri nedeniyle tarla, sürü, bahçe ve ev gibi alanların korunması sırasında tercih edilmektedir.

Sürülerin Korunması: Sürülerin korunması sırasında kurt, tilki, yaban domuzu, ayı gibi tehlikeli hayvanların uzak tutulması ve bu hayvanlarla mücadele edilmesi sırasında insanları destekler nitelikteki kuvvetli ve atletik kas ve iskelet yapısı, akbaşların genellikle sürülerin güvenliğinin sağlanmasında kullanılmasını sağlamaktadır.

Büyük ve geniş çeneleri güçlü sınıfına dahil edilebilecektir. Hareketli ve enerjik yapıları, sahiplerine bağlı ve sadık karakteristik özellikleri, büyük ve atletik, kaslı yapıları, bu köpeklerin belirli ihtiyaçlar kapsamında birincil olarak tercih edilmelerini sağlamaktadır.

Soğuğa Dayanıklı: Kırsalda, özellikle havaların, gecelerin ayaz ve soğuk olduğu kesimlerde Akbaşların dayanıklı kürkleri, bu çetin şartlara karşı koyabilmeleri ve normal vücutsal ve vazifesel işlevlerini yerine getirebilmelerini yerine getirebilmelerini sağlamaktadır.

İyi bir eğitime tabi tutulmaları ve sahiplerine bağlı olarak yetiştirilmeleri halinde hem iyi bir koruma köpeği hem de iyi bir aile köpeği olarak büyütülebileceklerdir.

Akbaş Köpekler Nerede Beslenir?
Boyutlarının büyük ırk kategorisinde sayılmasından dolayı Akbaşların büyük ve geniş bir ortak kullanım alanı, bahçesi olan evlerde; bahçelerde, açık alanda beslenmeleri daha sağlıklı bir karar olacaktır. Hayvanların doğa ile iç içe olmaları, kapalı alanlara hapsedilmeleri halinde depresyona girmelerine neden olabilmektedir. Akbaşların doğa ile bağlantısının kesilmemesi, toprak ve doğa ile iç içe yaşaması bu hayvanlar için en iyi seçenek olacaktır.

Akbaş Kangal Fotoğrafları

Akbaş Kangal Fotoğrafları

Akbaş Köpek Fotoğrafları

Akbaş Köpek Fotoğrafları

Akbaş Yavrusu Fotoğrafları

Akbaş Yavrusu Fotoğrafları

Akbaş Köpeği

Akbaş Köpeği

Akbaş Köpeği Fotoğrafları

Akbaş Köpeği Fotoğrafları

Akbaş Köpek

Akbaş Köpek

Akbaş Çoban Köpeği

Akbaş Çoban Köpeği

Akbaş Yavrusu

Akbaş Yavrusu

Akbaş Cinsi Köpek

Akbaş Cinsi Köpek

Akbaş Çoban Köpekleri

Akbaş Çoban Köpekleri

Akbaş Köpeği Resimleri

Akbaş Köpeği Resimleri

Akbaş Köpeği Resim

Akbaş Köpeği Resim

Akbaş Resimleri

Akbaş Resimleri

Akbaş Resim

Akbaş Resim

Akbaş Köpek Resmi

Akbaş Köpek Resmi


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ