Fotoğraf İndir
Adem Kılıçcı Resimleri Galeri için tıklayın

Adem Kılıçcı Resimleri

31 Mayıs 2018

Adem Kılıçcı 5 Mart 1986’da gözlerini Ağrı ilimizde dünyaya açmıştır. Boy olarak 1.85 cm olmasının yanı sıra pek çok alanda kendisine katkı sağlayacak işlerde bulundu. Bunları ele almak ve sizlere onlar hakkında genel hatları ile bilgi vermek adına bu yazıyı ele aldık. Umarım sizin adınıza yararlı olur ve faydalı içeriklere sahip olan bir özellik taşır. Gelin bir bakalım ne konularda ondan bahsettik?

Fenerbahçe Boks Şubesi
İstanbul’da yer alan Fenerbahçe Boks Şubesi’nde üye olmasının yanı sıra kendini adadığı spor dalı olarak bilinen alan ise bokstur. Tanınması ve hayatımıza girmesi ise 2017 senesinde gerçekleşen Survivor yarışması ile oldu. burada elde ettiği başarı ise ikincilik oldu. Ogeday ile finale kaldığını da eklemek doğru olacaktır. daha evveline gidip elde ettiği başarılara bakmak gerekir ise eğer 2004’te Antalya’da düzenlenmiş olan Dünya Boks Şampiyonası’ndan gümüş madalya kazandığı da yarı bir bilgi olarak geçmektedir.  bunlara ilave olarak devam etmek gerekir ise eğer bahsi geçmekte olan isim Chicago’nun ev sahipliği yapmış olduğu Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda elde ettiği gümüş madalyayı ise 2007 senesinde başarılarına eklemiş oldu. Bu tür başarılar sayesinde hem kişisel hem de geleceğe yönelik olarak çalışmaları bizim onu tanımamızı sağladı. 10 Ağustos 2008’de düzenlenen 2008 Yaz Olimpiyatlarında ilk turda 69 kilo branşında rakibi olan  İngiliz  asıllı Billy Joe Saunders’a 14-3 mağlup olması nedeni ile de elenmiştir. Bu yarışta ise raundlar şu şekilde bir izlemiştir: Birinci raund 2-0, ikinci raund 6-1 ve üçüncü raundu da 11-2 rakibine yenik tamamlamasından ötürü toplam olarak müsabakadan da 14-3 yenik bir şekilde ayrılmış oldu.

Adem Kılıçcı’nın Başarıları
Adem Kılıçcı’nın hayatına devam etmek gerekirse eğer 2009’da düzenlenen Akdeniz Oyunları İtalya’nın Pescara şehrinde gerçekleşmiştir. Bunun yanı sıra bu Oyunlardaki başarısı ise gümüş madalya olarak ifade edilmektedir. Ankara’da düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda ise başarılarına gümüş madalyayı da eklemiştir. 2012’ye gelindiğinde ise Londra Olimpiyatlarında yer aldığını söylemek de mümkündür. bunların yanı sıra 1 Şubat 2017’de yapılan doping testinde ortaya çıkan sonuçlar itibari ile dehydrochlormethyl testosterone (turinabol) ismi ile bilinmesi ve yasaklı madde olması nedeni ile Olimpiyatlardan elenerek veda etmek durumunda kaldı. Bunların yanı sıra bu olimpiyatta elde ettiği beşincilikte doğal olarak iptal edilmiş oldu. başarılarına devam edilecek olur ise eğer 2013’te Mersin’de gerçekleştirilmiş olan Akdeniz oyunlarında altın madalya almış olması da kariyeri adına artı bir getiri sağlamıştır. Bunun yanı sıra 2014-2015 yılında gerçekleşmiş olan Dünya Boks Federasyonu tarafından düzenlenen APB Profesyonel Boks Ligi’nde elde ettiği başarılardan olan Dünya Şampiyonluğu sayesinde Rio Olimpiyatlarına katılmanın kapılarını da aralamıştır. Bunların yanı sıra muayenelerde çıkan yasaklı maddelerden ötürü de Olimpiyatlara katılmama durumu ile karşı karşıya kaldı.

Adem Kılıçcı ve Survivor
Survivor ile ün kazanıp hayatımıza giren isimlerden biri olan Adem Kılıçcı’nın başarılarına ilavede bulunmak gerekir ise eğer Şikago’da 2007 yılında gerçekleştirilen Dünya Amatör Boks Şampiyonası’ndaki başarısı ise bronz madalya olarak ifade edilmektedir. ilave olarak Akdeniz Oyunlarında elde ettiği altın madalya nedeni ile de ona Ağrı’nın gururu ismini yakıştıranlar da oldu. özellikle de Survivor 2017’de finalde kaybetmesi de onun adına farklı bir deneyim olsa gerek. 2017 yılında yapılan yarışmada ünlüler takımında olan Adem Kılıçcı diğer yarı finalist rakibi olan Ogeday’la birlikte katıldıkları canlı SMS oylamasında gerçekleştiren halkın kararları sonucunda ikinci olmaya hak kazanmıştır. 2018’deki yarışma başlamadan evvel yaptığı açıklamalar ile de dikkat çekmiştir. Bu açıklamalar ise şu şekilde olmuştur, “Yarım kalan bir hikayemiz var” demesi ile de kendi adına iddiasını da ortaya koymuştur. Özellikle de spor kariyeri nedeni ile de insanlar onu oldukça fazla bu konuda ciddiye almaktadır. Bu açıklamaların ardından da 2018 yılında düzenlenen Survivor yarışması olan All Star’a katılması nedeni ile de günümüzde oldukça fazla isminden bahsettirmeyi de başarmıştır. Pek çok insan adına kendi başarısı sayesinde de bunu elde ettiğini söylemek yanlış olmaz. 2011’de gerçekleştirilmiş olan Büyükler Avrupa Şampiyonası ise onun adına hem gümüş madalya alması hem de Türkiye’yi temsil etmesinden ötürü de oldukça önem kazanan bir hal aldı. Daha evvelde bahsedildiği üzere olimpiyatlarında bazılarında doping almasından ötürü de diskalifiye olma durumu ile de karşı karşıya kaldığı görülmüştür. 2012’de Akdeniz Oyunlarında yaşadığı doping olayları sonucunda madalyasının geri alınmasının yanı sıra 2013’te almış olduğu altın madalyada buna bir yerde merhem oldu.

Adem Kılıçcı Doping Olayları
Bunların yanı sıra Survivor’da yer aldığı zamanların ilk günlerinde ortaya çıkan doping olayları nedeni ile de gündeme oturması da bir olan oyuncular arasında yer almaktadır. Bu noktada öne çıkan araştırmalar ise o zaman için 2012’de Londra Olimpiyatlarında ortaya çıkması nedeni iledir. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden (IOC) tarafından yapılan açıklama ise şunları içermektedir: “ Dehydrochlormethyl testosterone (turinabol) adında olan yasaklı madde sebebi ile de elde etmiş olduğu beşincilikte geri alınmış oldu.

Adem Kılıçcı’nın Aşk Hayatı
Özellikle de Adem Kılıçcı için öne çıkan haberler ise aşk hayatı ile ilgili oldu. 2017’de düzenlenen Survivor için konuşulan konulardan biri olan Adem ve Sabriye ikilisi olduçkça tartışma konusu olmuş durumda idi. Bunların yanı sıra Sabriye’nin Ademi’i kıskandığı isim olan Berna Keklikler olayı da duruma başka bir boyut katmıştır. Bunlar genel olarak reklam kokan ilişkiler. Bunu açık bir şekilde ifade etmek sizler adına daha fazla yarar sağlar diye düşüyoruz. Daha evvel sezonda yer alan Avatar Atakan için de takım arkadaşlarından birisi ile aynı yakıştırma yapılmış idi. Daha sonrasında ise adadan dönmesi ile birlikte başka bir isim ile evlenmesi de başka bir olay idi.

Adem Kılıçcı Sosyal Medya Hesapları
Adem Kılıçcı hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen insanlar onu sosyal medya hesaplarından da zaten takip etmektedir. Bunun yanı sıra özellikle de instagram hesabında yer alan paylaşımları ise aile ve boks hayatını kapsamakta. Özelikle de Sabriye ile çıkan dedikodular noktasında pek çok insan için sosyal medyanın işlevi artık bu konuda. Bundan kasıt ise oradan elde ettiğimiz bilgiler sayesinde insanların hakların özellikle de özel hayatları ile ilgili daha kapsamlı bilgi de elde etmiş oluyoruz. Bundan ötürü de biraz daha kolay oluyor yorum yapabilmek. Özellikle de Adem’in Sabriye noktasında ne yapacağını pek çok insan geri döndüğü vakitte oldukça fazlası ile merak etmiştir. Bize kalır ise eğer önemli olan durum ikisinin ortak kararı olmalıdır. Çünkü ekran karşısında yaşanan kimi zaman için doğal tabloları yansıtmayabilir. Bundan ötürü de her gördüğünde inanmak da bir noktada size ne katar bir de bu yandan ele almak daha güzel sonuçlar verecektir. Özellikle de kimi insanlar için bunlar önemli detaylar olmasından ötürü de ufak da olsa bir değinmek gerektiği düşüncesindeyim. Genel olarak yazımız bu şekilde idi. Umarım size detaylı bilgi vermiştir. Sağlıcakla kalın.

Adem Kılıçcı Twitter Hesabı; Tıklayınız
Adem Kılıçcı Facebook Hesabı; Tıklayınız
Adem Kılıçcı Pinterest Hesabı; Tıklayınız


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ