Fotoğraf İndir
Acun Ilıcalı Resimleri Galeri için tıklayın

Acun Ilıcalı Resimleri

12 Ağustos 2018

Acun Ilıcalı başarılı kariyeri ile adından sıkça söz ettiren TV sahibi öncelikli bir ünlüdür. Acun Ilıcalı resimleri arasında ünlü yıldızın en farklı hallerini ve sunuculuğunu yaptığı Acun Firarda programından bu güne dek olan resimleri yer almaktadır.

Acun Ilıcalı Kimdir?
Acun Ilıcalı’nın asıl adı Ali Acun Ilıcalı. Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 tarihinde Türkiye’nin Edirne ilinde doğdu. Sunuculuk, yapımcılık yapmaktadır ve aynı zamanda da girişimcidir. Acun Medya şirketinin kurucusu ve bu şirketin yönetim kurulu başkanıdır. Bunun dışında ise TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun bir üyesidir. Acun Ilıcalı Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun oldu. Acun Ilıcalı’nın televizyon hayatına girişi sunuculuk yaparak başladı. İlk yıllarında Show tv de Beşiktaş muhabirliği yaptı. 2002 yılı sonrasında ise Acun Firarda isimli bir gezi ve eğlence programı yaptı. Bu programın yapımcısı aynı zamanda da sunucusuydu.

Programda Acun Ilıcalı’ya ek olarak kamerada Feridun, Çaykun Ertan ve Esat Yöntunç yardımcı oldu ve Şebnem Schaefer da bu programın moda bölümünün ekibinde yer almıştır. 2006 yılında Acun Firarda programı sona erdi. Yine aynı yıl içerisinde 2006 yılında Acun Medya isimli şirket kuruldu. 2004-2006 yılları arasında Acun Medya aracılığı ile Fear Factor adlı korku-gerilim içerikli televizyon programı yayınlandı. Yine 2007-2010 yılları arasında Var mısın Yok musun isimli yarışma programı yayınlandı.  2006 yılında Survivor Türkiye isimli yarışma programı başladı. Acun Ilıcalı bu programın da sunuculuğunu üstlendi.

Acun medya tarafından yayınlanan diğer programlar ise şöyle;
– 2007-2008 yılları arasında Yoksa Rüya mı?
– 2008-2014 yılları arasında Söyle Söyleyebilirsen isimli ses yarışmasının yapımcılığını yaptı
– 2009 yılında Devler Ligi isimli futbol içerikli programını yayınladı
– 2009 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yetenek yarışmasını yayınladı. Aynı zamanda bu yarışmada bir süre jüri üyeliği görevini de üstlendi
– 2010-2011 yılları arasında Yok Böyle Dans isimli dans yarışmasını yayınladı
– 2011 yılında ise O Ses Türkiye isimli şarkı yarışmasının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Bu yarışma hala devam etmekte. Ayrıca bu yarışmaya birbirinden fazla ünlü isim jüri oldu.

Acun Ilıcalı çalışanları ile birlikte Acunn.com isimli internet sitesini kurdu. 2013 yılı içerisinde ise Show tv den ayrılıp star tv ye geçti. Yine çalışanları ile birlikte sekiz.com isimli giyim ürünlerinin satıldığı bir internet sitesi kurdu. MNG Shop isimli televizyon kanalına yüzde 40 oranında ortak oldu. Onun dönüm noktası ise tv 8’i alması ile oldu. Doğuş yayın grubu ortaklığı ile tv 8 kanalını satın aldı. Bu kanalın yüzde 70’inin sahibi.

Yapımcılığını yaptığı yapımlar ise şunlardır;
– 3 Adam
– Ninja Warrior Türkiye
– Para Bende
– Hülya Avşar Show
– Arda’nın Mutfağı
– Aileler Yarışıyor
– Ver Fırına
– Kel Alaka
– Akademi
– Ütopya
– Rising Star Türkiye
– İşte Benim Stilim
– İşte Benim Stilim Ünlüler

2008 yılı içerisinde ilk olarak Türkiye’de vergi rekortmenleri arasındaki yerini aldı. 2011 yılı içerisinde 2.836.191 türk lirası gelir vergisi ile Türkiye’deki gelir vergisi listesinin 62. Sırasında yer aldı. 7 Ekim 2016 TV8,5 adlı spor kanalının yayını başlattı.

Acun Ilıcalı motosikletiyle

Acun Ilıcalı ve kızları

Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ