Fotoğraf İndir
2018 En Çok Satan Arabalar ve Resimleri

2018 En Çok Satan Arabalar ve Resimleri

Araba herkesin ihtiyaç duyduğu bir araçtır. Her evde mutlaka bir araba olmalıdır. Günlük hayatta kullanmasanız dahi acil ihtiyaç ihtimaline karşı mutlaka bir araba sahibi olmak gerekmektedir. Araba konusu ise yoruma ve eleştiriye oldukça fazla açık bir konudur. Çok fazla marka ve model seçeneği bulunmaktadır. Bu durumda da hangi araba daha iyi sorusuna objektif bir cevap verebilmek mümkün değildir.

Favori Arabalar: Herkesin favori markası ya da favori arabası değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise kişilerin aradıklarının ve tercihlerinin farklı olmasıdır. Kimileri aile için uygun rahat ve konforlu arabaları tercih ederken kimileri de spor arabalarını hızı ve görselliği ön plana koymaktadır. Bu yüzden favori araba ve iyi araba kavramı kişiden kişiye göre değişmektedir.

Elbette herkesin bir araba hayali vardır ancak bu durum çoğunluk ile hayal olarak kalmaktadır çünkü araba için oluşturulan bütçeler geniş bir fiyat yelpazesi özelliğine sahiptir. Çok lüks ve çok pahalı arabalar bulunduğu gibi daha orta halli ve bütçe yakmayan arabalar da mevcuttur. Araba alırken en önemli olan şey herkesin kendi bütçesine göre araba almasıdır. Bu durumda da kişilerin önceliklerinden ziyade araba için ne kadar bütçe ayırdıkları önemli bir konu haline geliyor.

ÖTV Yüzünden Sadece Resimlerle Mi Yetineceğiz?
ÖTV değişikliği yüzünden Türkiye de araba fiyatları çok artmıştır. Bu durum da vatandaşların bütçesini fazlası ile zorlamaktadır. ÖTV ile birlikte pek çok otomobil markasının modellerine göre de fiyat artışları oluşmuş durumda. Özellik ile son birkaç yıldır otomobil fiyatları vergiler sebebi ile oldukça fazla artmış durumda. Vatandaşların sıfır araba alabilmesi nerede ise imkansız hale gelmiş durumda.

Ülkemizde Araba Üretilecek Mi?
Türkiye araba üretimi konusunda yabancı ülkelere bağımlı halde olduğu için ürünlerin kendi fiyatlarında da yüksek artışlar meydana geldi. Bu durumlarda ikinci el araba fiyatları bile çok yükseldi ve kişiler nerede ise onları bile alamayacak hale geldiler. Bu durum da kişileri sıfır arabalara yönelik yeni yıllar içerisinde oluşturulan kampanyalara yöneltti. Bu yöntem ile çok daha uygun fiyata araba alabilmek mümkün hale geldi. Yeni yılın gelmesi ile birlikte bu kampanyalar da artış ve çeşitlilik göstermeye başladı.

Hayalimizdeki Arabayı Ne Zaman Almalıyız?
Özellikle Ocak ayları yeni otomobil almak isteyenler için en ideal zamandır çünkü kampanyalar en çok bu dönemde yoğunluk göstermektedir. Araba alış satışlarında üretim yılı yani arabanın yaşı çok önemlidir. Her yeni yıl geldiğinde sıfır yaşındaki arabalar üretilir ve daha önce üretilmiş olan arabalar bir yıl daha yaşlanır. Bu yüzden yeni yılda her zaman sıfır arabalara yönelik yeni kampanyalar yapılmaktadır. 2018 yılı içerisinde araba almak isteyen ayrıca bu yeni yıl kampanyalarından faydalanmak isteyen ancak yeterli birikimi bulunmayan kişiler için bankaların özel olarak hazırladıkları taşıt kredisi kampanyaları da bulunmaktadır. Araba almak isteyen kişiler bu kredi fırsatlarını değerlendirebilirler.

Volkswagen Passat 2018

Volkswagen Passat 2018

Skoda Octavia 2018

Skoda Octavia 2018

Honda Civic 2018

Honda Civic 2018

Toyota Corolla 2018

Toyota Corolla 2018

Fiat Egea Sedan 2018

Fiat Egea Sedan 2018

Renault Megane Sedan 2018

Renault Megane Sedan 2018


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ