Fotoğraf İndir
2018 Citroën C-Elysée Resimleri Galeri için tıklayın

2018 Citroën C-Elysée Resimleri

03 Nisan 2018

Citroen C – Elysee; Citroen küçük sedan pazarına  C-Elysee modeliyle birlikte giriş yapmıştır. Bu segmentteki araçlar ekonomik ve kullanışlı olmaları nedeniyle tercih sebebi olmakta. Citroen C-Elysinee modeliyle küçük sedan segmenentine giriş yaptı. C-Elysee modelinin ilk başta dikkat çeken özelliği tasarımı. Oldukça şık ve güçlü görünümlü bir tasarıma sahip olan C-Elysee bu konuda oldukça başarılı. Ön lambalardan arka stop lambalarına kadar devam eden keskin hatlar sayesinde oldukça dinamik ve güçlü görünen C-Elysee şıklığıyla ön plana çıkıyor. Ön bölümdeyse kaput üzerinde Citroen markasının logosu dikkat çekiyor.

İç Mekan
C-Elysee iç tasarımında ilk göze çarpan kullanılan malzemelerin oldukça sert olduğu ve bu sert malzemelerin çokça kullanılmış olması. Bununla birlikte C-Elysee en üst donanımla birlikte gümüş detayları konsolunuzda size sunmakta. Orta bölümde eşyalar için yeteri kadar bölme bırakmayan iç tasarımda, bu eksikliği kapıların yanındaki bölmeleri daha geniş yaparak telafi etmeye çalışmışlar. Arka ve ön taraflardaki genişlikse oldukça rahat ve geniş olarak tasarlanmış. Tabi bununla birlikte bagaj hacmine de baktığımızda 506 litrelik bagaj hacmiyle de oldukça yeterli bir alan bıraktıkları görülüyor.

Motor Özellikleri; 1.6 litrelik HDi motoru bulun Citroen C-Elysee, beş ileri şanzımanla birlikte sunulmuş. C-Elysee 0’dan 100 km’ye 11,2 saniyede çıkabilmektedir. Fabrikadan çıkan verilere göreyse C-Elysee 4,9 litrelik bir karma yakıt tüketimine sahip.

Konfor & Yol Tutuş; Kullanılan süspansiyon C-Elysee modelinde tamamen konfora bağlı olarak kullanılmıştır. Yoldaki olumsuzlukları azaltmak ve daha az hissettirmek adına C-Elysee elinden geleni yapmaktadır. C-Elysee’in motor sesi en üst devirdeyken araç içinde duyulmaktadır. Aracın ESP sistemiyse güvenlik açısından oldukça başarılı. Virajlardaysa araçta kullanılan konfor odaklı süspansiyondan dolayı sıkıntılar yaşanabilmekte.

Uzman Yorumu; Citroen C-Elysee B sınıfı sedanlar arasındaki en yeni modellerden birisi. Ancak buna rağmen tasarım olarak çok dikkat çeken C-Elysee bu yönüyle çok avantajlı. Yol tutuşu konusunda C-Elysee çok büyük beklentiler olmamasına karşı oldukça güven vermekte.  İç mekan tasarımındaki genişlikse oldukça yeterli ve model için bir avantaj oluşturmakta. C-Elysee oldukça iyi bir tasarıma sahip. Fakat bu tasarım keskin çizgiler ve dinamik bir görünümle daha da öne çıkarken bu görünüme sahip olmak için üst seviye donanım paketlerinin alınması gerekmektedir. İç mekan için de geçerli olan bu durumda daha üst seviye donanım paketleriyle gelen daha da şık bir iç mekana sahip olabilirsiniz. Metal ve gümüş detaylar, bununla birlikte altı düz direksiyon oldukça şık bir görünüm katmakta.

Sürücüler için eksi yönlerinden biriyse cam açma kapama düğmeleri. Cam açma kapama düğmeleri C-Elysee ’de vitesin önüne konulmuş. Bu da sürücüler için bir olumsuzluk oluşturuyor. İç mekan tasarımında ön ve arka bölümdeki genişlik oldukça iyi tasarlanmış ve tüketiciye hitap etmekte. Bununla birlikte 506 litrelik bagaj alanı da oldukça yeterli bir alan olarak göze çarpmakta. Oldukça geniş bir alan sağlaması, motorunun ekonomik olması ve fiyatları sebebiyle oldukça sık tercih edilen bir araç olarak karşımıza çıkıyor Citroen C-Elysee modeli.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ