Fotoğraf İndir
2017 Yeni Trend Mükemmel Saç Modelleri Galeri için tıklayın

2017 Yeni Trend Mükemmel Saç Modelleri

Karşınızda mükemmel saç modelleri. Resim galerisine tıklayarak bu modelleri inceleyebilir ve 2017 yılının saç modelleri fikirlerini, ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

Yeni Saç Modelleri arasında özellikle 2017 defilelerinde yer alan birbirinden ilginç saç modelleri damga vurdu. Yeni Saç resimleri arasında siz de son yılın en moda saç modelini resimlerden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Yeni topuz saç modelleri arasında dağınık topuzlar en çok göze çarpan modelleri arasında.

Yeni Saç Modelleri ile karşınızdayız.

Yeni Saç Modelleri yapımı oldukça kolay modellerde olduğu gibi aynı zamanda da zor tasarımlar ile de galeride yer almaktadır. Bu resimleri bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz

İşte Mükemmel Galeri (ilk resme tıklayınız)

Kısa Saç Modelleri
2017 saç modelleri arasında en fazla benimsenen ve en fazla moda olan saç modelleri kısa saç modelleridir. Birçok kişi kısa saçın yakışıp yakışmayacağının çekincesini yaşamaktadır ya da kısa saçın yüz tipine uygun olup olmadığını merak etmektedir. Bu sorunun birçok cevabı bulunmaktadır fakat bu soruyu cevaplayabilmek için öncelikle kişilerin kendi yüzlerini tanıması gerekmektedir. Kişilerin yüzlerini tanıyabilmesi ve yüz şekillerini öğrenebilmesi için oldukça basit bir yöntem bulunmaktadır.

Yüz Şeklini Bulma; Bu yöntemde kişi aynanın karşısına geçer ve alnına, çenesine, şakaklarına birer nokta koyarak bu noktaları birleştirir. Ortaya çıkan şekil bu kişinin yüz şeklidir. Bu sayede yuvarlak, oval, üçgen, ters üçgen ya da asimetrik yüz gibi terimler de ortaya çıkmıştır. İnsanlar yüz şekillerini öğrendikten sonra saç kesiminin yüzlerine yakışıp yakışmaması durumu ile ilgili daha net karar verebilirler.

Peki 2017 senesinin en fazla tercih edilen ve modası haline gelen kısa saç modellerini kimler kullanabilir?
Kısa saç modellerini yüzü 5.5 cm kuralına uyan herkes rahatlıkla tercih edebilir. 5.5 kuralı uzmanlar tarafından belirlenmiş olan bir kuraldır. Bu kurala göre çene bitim noktasına bir kalem yerleştirilir. Bu kalem yatay bir şekilde durmalıdır. Aynı anda kulak bitim noktanıza da dikey bir şekilde cetvel yerleştirin. Kulak bitim noktanız ile çene bitim noktanızın arasındaki mesafeyi ölçün. Eğer bu mesafe 5.5 cm’den daha az ise kısa saç modelleri yüzünüze yakışacaktır. Eğer bu mesafe 5.5 cm’den daha fazla ise uzun saç modellerini tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Her ne kadar 5.5 cm kuralı uzmanlar tarafından belirlenmiş olan bir kural olsa da sadece bu kurala göre tahmin yürütmek de doğru değildir. Çünkü saç modeli konusunda belirleyici olan başka unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurlar saçın kıvırcık ya da düz olması, saç telinin kalın ya da ince olması, saçın kolay şekil alması ya da şekil verirken çok zorlanılması gibi durumlardır. Saç modeli seçerken bu durumları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Fakat kısa saç konusunda bilinmesi gereken başka bir durum da yuvarlak ya da oval yüzlü kişilerin kısa saç modellerini rahatlıkla kullanabileceğidir. Yazımızın devamında 2017 saç modelleri arasında yer alan kısa saç modellerinden bahsedeceğiz.

Pixie Saç Kesimi; 2017 saç modelleri arasında yer alan ilk kısa saç modeli kısa katlı klasik pixie saç kesimidir. Kısa katlı klasik pixie saç kesimi 2017 senesinde birçok kişi tarafından tercih edilmiştir. Bu saç kesiminde saçın tepe bölgesine katlı bir kesim uygulanır. Bu şekilde saça hacim kazandırılır ve saçın daha uzun görünmesi sağlanır. Özellikle saçlarının kısa kesim olup aynı anda uzun bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler kısa katlı klasik pixie saç kesimini kullanabilirler. Başka bir kısa saç kesimi ise yüksek kısa katlı bob saç kesimidir. Yüksek kısa katlı bob saç kesimi küt saç kesiminin daha farklı bir modelidir. Yüksek kısa katlı bob saç kesiminin en önemli özelliği ise kişilerin yüz şekline göre değişik modellerde uygulanabilmesidir. Bob saç kesiminde aşağı doğru inen kısa katlar ile saçın daha hacimli olması sağlanır. Çünkü kat kesimi sayesinde birbirlerinin üzerine düşen saçlar hacimli bir görüntü oluşturmaktadır. Yüksek kısa katlı bob saç kesimi saçlarının hacimli görünmesini isteyen kişiler için doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca bu saç kesimi gençler tarafından tercih edildiği gibi yetişkin kişiler tarafından da tercih edilmektedir.

Rocker Kısa Saç Kesimi; 2017 saç modelleri arasında sık tercih edilen başka bir model de keskin hatlı rocker kısa saç kesimidir. Keskin hatlı rocker saç kesiminde hedeflenen temel görünüm saçın çok fazla kattan oluşması ve bu şekilde tarz bir görünüm elde edilmesidir. Keskin hatlı rocker kısa saç kesimi dar yüz hattı olan kişilere yakışmaktadır. Bu nedenle keskin hatlı rocker kısa saç kesimini tercih etmeden önce yüz hatlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca keskin hatlı rocker kısa saç kesimi kişileri yüzünün çerçeveli gözükmesini de sağlamaktadır. Bu sayede çok daha az makyajla çok daha iyi bir görünüm elde edilebilmektedir. Bir diğer model ise çene hizasında kısa katlı bob kesimidir.

Bob Saç Modelleri; Bob kesimi genel itibarı ile keskin hatlar içermekte olan bir modeldir. Kısa atılmış katlar sayesinde de keskin hatları ortaya çıkarması daha kolay olmaktadır. Çene hizasında kısa katlı bob kesimi tercih eden kişiler genellikle kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olan kişilerdir. Bu model kişileri sempatik ve modern göstermektedir. Genç yaştaki kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Ombre Saç Modelleri; 2017 saç modelleri arasında yer alan diğer model ise ombre kısa katlı saç modelidir. Ombre kısa katlı saç modeli saçın kat kesimini ortaya çıkaran bir modeldir. Saçın çeşitli şekillerde renklendirilmesi ile oluşturulur. Ombre saç modeli için en fazla tercih edilen renkler küllü gri, sarı ve kahverengi renkleridir. Küllü gri rengi hem esmer hem de kumral kişiler tarafından kullanılmaktadır. Sarı renk hem açık tenli kişiler hem de kumral kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kahverengi ise genellikle açık tenli, esmer ve kumral kişilerin birçoğu tarafından tercih edilmektedir. Ombre kısa katlı saç modeli de saçın ombre yöntemi ile renklendirilmesinden sonra kat verilerek kısa bir şekilde kesilmesi ile elde edilmektedir.

Gri Kısa Katlı Saç Kesimi; Başka bir saç modeli ise gri kısa katlı saç kesimidir. Gri kısa katlı saç kesimi için öncelikle saçların griye boyanması gerekmektedir. Saçları koyu renk olan ve griye boyamak isteyen kişilerin saç rengini açması gerekmektedir. Bunun için açıcı kullanılmaktadır. Gri saç boyama işleminde kullanılan açıcının miktarı oldukça önemlidir. Açıcının fazla kullanılması saçı yakıp yıpratırken az kullanılması da boyanın renginin tam olarak yerleşmemesine neden olmaktadır. Bu nedenle açıcının oranını iyi ayarlamak gerekir. Gri kısa katlı saç modeli için boya işlemi halledildikten sonra sıra kesim işlemine gelmektedir. Saç kesimi yapılırken kısa katlar kullanılmalıdır. Bu sayede saçın daha hacimli görünmesi sağlanır.

Lavanta Pixie Kısa Katlı Saç Kesimi; 2017 saç modelleri arasında yer alan başka bir model de lavanta pixie kısa katlı saç kesimidir. Lavanta pixie kısa katlı saç kesimi de tıpkı gri kısa katlı saç kesimi gibi ilginç bir renk ile yapılmaktadır. Morun en güzel tonlarından birisi olan lavanta tonu lavanta pixie kısa katlı saç kesimi modelinde kullanılmaktadır. Bu model küt olan saçlarını daha fazla kısaltmak isteyen kişiler için uygundur. Ayrıca lavanta pixie kısa katlı saç kesimi modeli yuvarlak yüzlü kişilere daha çok yakışmaktadır. Bu sayede yuvarlak yüz hatları da biraz daha törpülenecektir. 2017 saç modelleri arasındaki diğer modeller ise kızıl ve siyah asimetrik kısa katlı saç kesimi, kısa katlı mikro bob, kısa katlı pixie saç modeli, siyah katlı bob saç kesimi ve kahküllü katlı bob saç kesimi olarak sıralanabilir. Bu modelleri tercih etmek isteyen kişiler yüz hatlarına uygun olacak şekilde bir tercih yapabilirler. Siz de 2017 saç modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ