Fotoğraf İndir
15 Farklı Türde Çekirge Resmi Galeri için tıklayın

15 Farklı Türde Çekirge Resmi

17 Eylül 2020

Farklı türlerde ve boyutlarda 15 çekirge resmi. Doğada en kaliteli şekilde çekilmiş çekirge fotoğrafları. Çekirge resimlerini incelerken aynı zamanda çekrigeler hakkında bilgi edinebileceksiniz.

15 Farklı Çekirge Resmi : Resimleri tam sayfa yapmak ve full hd kalitede görmek için üzerine tıklayınız. Çekirge fotoğraflarını bilgisayarınıza indirmek için resimlere sağ tıklayın ve farklı kaydet seçin. Telefon ve tabletler için resimlere basılı tutun ve kaydedin.

Sıçrayarak hayatını idame eden çekirgeler, genellikle sıcak bölgelerde yaşamayı severler. Bulundukları bölgelerde tarım ürünlerine zarar veren bu eklem bacaklı hayvanlar, düz kanatlılar takımında yer alır. Toplamda 4 ay yaşarlar.

Düz kanatlılar takımının Caelifera alt takımında yer alan çekirgeler sıçrayıcı özellikleri taşır. Ülkemizde genellikle 2 tür çekirge bulunur. En küçük çekirgelerin boyu 2 cm civarındadır. En büyük çekirge ise 20 cm boya ulaşabilir. Göçmen çekirgelerin boyları normak çekirgelere göre daha büyüktür.

Çekirgeler Nerede Yaşar?
Çekirgeler sıcak yerlerde yaşamayı severler. Çöllere yakın bölgelerde çok fazla görünürler. Akdeniz çevresi, Arjantin, Kuzey Amerika, Asya ve Afrika çöllerine yakın bölgelerde hayatlarını sürdürürler. Dünya üzerinde çekirgelerin bir çok tarım alanına zarar verdiğini belgesellerde ya da haberlerde görmüşsünüzdür. Ülkemizde de Güney Adadolu ve Trakya bölgelerinde bulunan tarım alanlarına zarar verirler. Çekirgeler bitki örtüsünün zengin olduğu bölgelere göç ederler ve yumurtalarını bırakırlar. Yumurtalardan çıkan kanatsız yavrula buradaki bitkilerden beslenir.

Çekirgelerin Özellikleri
Çekirdelerin en büyük özelliği hiç kuşkusuz ki zıplamalarıdır. Toplamda 2-3 metre kadar zıplama özellikleri vardır. 2-3 metreye kadar kanatlarını kullanmadan zıplarlar. Diğer olumsuz özelliği ise tarım alanlarına verdiği zarardır.

Yaz mevsimlerinde, kırsal bölgelerde yaşayan çekirgeler, çok uzun mesafelere göç edebilirler. Yapılan araştırmalara göre çekirgelerin 2500 kilometre uzağa göç ettikleri belirlenmiştir. Çekirgeler hiç durmadan 9-10 saat uçabilirler. Saatte 15-20 km uçabilirler. Belli bir yuvası olmayan çekirgeler hem karada hemde suda yaşayabiliyor.

Eğer çekirge görmek istiyorsanız tahıl tarlaları, kırsal yerler, otlaklar ve sıcak bölgelerde onları sıkça görebilirsiniz. Soğuk bölgelerde de nadir olarak görülen çekirgelerin ömürleri ortalama 120 gündür. Türüne göre 1-6 ay arasında yaşarlar.

Sizlere farklı ırklardan çekirge fotoğrafları sunacağız.

Dünyanın En Küçük Çekirgesinin Resmi

Dünyanın En Küçük Çekirgesinin Resmi

Kırmızı Çekirge Fotoğrafı

Kırmızı Çekirge Fotoğrafı

Dünyanın En Güzel Çekirgesinin Resmi

Dünyanın En Güzel Çekirgesinin Resmi

Sarı Çekirge Resmi

Sarı Çekirge Resmi

Siyah Çekirge Resmi

Siyah Çekirge Resmi

Küçük Yeşil Çekirge Fotoğrafı

Küçük Yeşil Çekirge Fotoğrafı

Sarı Siyah Çekirge Resmi

Sarı Siyah Çekirge Resmi

Kahverengi Çekirge

Kahverengi Çekirge

Çekirge Resim

Çekirge Resim

Çekirge Foto

Çekirge Foto

Çekirge Fotoğrafları

Çekirge Fotoğrafları

Çekirge Fotoğrafı

Çekirge Fotoğrafı

Uçan Çekirge Resmi

Uçan Çekirge Resmi

Çekirge Resimleri

Çekirge Resimleri

Yeşil Çekirge Resmi

Yeşil Çekirge Resmi

Fotoğraf kaynak: Instagram


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Beni seni napyorsun😘😙

  2. Anonim dedi ki:

    Beni yarln seni gel canlm benim 💜💛

BİR YORUM YAZ