Fotoğraf İndir
Mehmet Günsür Resimleri Galeri için tıklayın

Mehmet Günsür Resimleri

Mehmet Günsür ilk olarak Beyaz Gelincik isimli dizi ile tanınmış ve sevilmiştir. 1975 İstanbul doğumlu olan yakışıklı oyuncu evlidir. Mehmet Günsür sakal ve saç modelleriyle dikkat çeken ünlülerden bir tanesidir. Rol aldığı Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Şehzade Mustafa karakteriyle büyük beğeni toplamıştır. Şimdi Mehmet Günsür kimdir yakından inceleyelim.

Mehmet Günsur Kimdir?
Mehmet Günsur, 8 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul’da gözlerini dünyaya açmış ve Türkiye’de oyunculuk yapan bir sanatçıdır. Oldukça entelektüel bir tarzı olan Mehmet Günsur, İtalyan Lisesi mezunudur. Lise hayatından sonra da üniversite yaşamını İstanbul’da devam ettirmiş ve Marmara Üniversitesi, Reklamcılık bölümün tercih etmiştir. Üniversite eğitimini de tamamlamış olan Mehmet Günsur, reklamcılık alanında herhangi bir çalışma gerçekleştirmemiştir. Çocuk yaşta kamera önünde bazı deneyimleri olan oyuncuyu biz ancak 25 yaşından sonra tanımaya başlayacağız. Kameralar ile ilk kez 7 yaşında tanışmış olan Günsur ilk deneyimizi “Sana” markasının bir reklam filminde oynaması ile olmuştur. Bunun ardından Coca Cola, Hotiç, Mavi Jeans gibi önemli markaların reklamlarında yer almış ve bu markalar ile çalışma imkanı yakalamıştır. Hem fotojenik oluşu hem de cool tarzı ile bu markalara da farklı bir soluk kazandırırken, oyunculuk yolunda da gözlerde canlandırılabilir bir kişi olmaya başlamıştır. Mankenlik yaşamının oyunculuk yaşamından daha zor olduğunu ileriye sürmüş ve hem oyuncu hem de model olan Cansu Dere tarafından dersler almaya başlamıştır.

Oldukça genç yaşta atılmış olduğu oyunculuk yaşantısında ilk kez 1988 senesinde profesyonel bir oyunculuk gerçekleştirmiş ve TRT kanallarında yayınlanmış olan “Geçmiş Zaman Mimozaları” isimli bir dizide rol almıştır. Bu dizide ki rolü ise evin en küçük çocuğu Salih isminde ki karakteri canlandırmıştır. Bu dizi projesinden sonra bir süre oyunculuk yaşantısına ara vermeyi tercih etmiş ve Roxy adı verilen bir işletmenin başına geçmiştir. Aynı zamanda müzik konusunda da özel bir ilgisi olan Mehmet Günsur the Dawn isimli bir müzik grubu ile beraber çalışmaya başlamıştır. Mehmet Günsur model, oyuncu ve müzik ile ilgilenen çok geniş bir sanatçı profilini de bizlere tanıtmaktadır. Ki zaten, bugün dizilerinde ve filmlerinde müzik alanında ki eğitimini ve yeteneğini de çok yakından görme şansımız olmaktadır.

Ancak oyunculuk alanında ilk keşfedilmesi ve ciddi bir şekilde bu alana giriş yapması ancak 1997 senesinde Ferzan Özpetek’in yapımı olan Hamam ile olacaktır. Bu film sonrasında Mehmet Günsur ’da oyunculuk kariyerine biraz daha odaklanma kararı alacak ve bu alanda özel eğitimler alması gerektiğine karar kılmıştır. 1998 senesinde Star kanalında yayınlanan Sır Dosyası dizisi ile de bir rol alma imkanı bulmuştur. Hem ülkemizde ki özel kanalların yaygınlığı hem de dizi sektörünün hızla geliştiği bu dönemleri çok iyi değerlendirmiş bir oyuncudur. Hemen ardından 2000 senesinde Yavuz Özkan’ın üstlendiği bir film olan “Hayal Kurma Oyunları” isimli filmde Tarık Akan gibi büyük ve saygı değer bir sanatçı ile rol alma imkanı bulmuştur. Bu gibi güzel kadrolarda Mehmet Günsur’un hayatını şekillendirmekte etkili olacaktır. İtalya Lisesinden mezun olmasının da vermiş olduğu bir etkenle İtalya 2000 senesinde Bent isimli bir tiyatro oyununda başrol oynama imkanı bulmuştur. Bir süre de kariyerine İtalya’da devam etme kararı almıştır. 2001 senesinde Tommaso ve Guida, 2002 senesinde L’Italiano ve son olarak da 2003 senesinde Papa Buono II isimli İtalyan yapımı projelerde yer almaya başlamıştır. Bu da çok kültürlü bir sektörde yer almayı başaracak ve bu projeleri de hakkı ile verebilecek kadar donanım sahibi olan değerli bir sanatçı olduğunun göstergesidir.

2003 senesine gelindiği zaman ise Mustafa Altıoklar tarafından yönetilen O Şimdi Asker isimli bir sinema filminde yer almıştır. Alkolik genci canlandıran Mehmet Günsur, aynı sene ATV kanallarında yayınlanan Pilli Bebek isimli bir dizi de rol alacaktır. Anlat İstanbul filmi de yine rol alacağı bir başka film olacaktır.

Mehmet Günsur, özellikle Belçim Bilgin ile rol aldığı Aşk Tesadüfleri Sever filmi ile daha fazla tanınma şansı yakalamış ve geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu süre sonunda ise Muhteşem Yüzyıl gibi büyük bir kadronun yer aldığı özellikle Türkiye’nin kaliteli dizilerinden birisinde önemli bir rol alacaktır. Unutursam Fısılda filmi de Farah Zeynep Abdullah ile başrol oynamıştır.  Günümüz de yine bu projenin ardından Fi ve Pi gibi önemli ve ilk denebilecek internet dizisinde rol alacak ve başarılı bir oyunculuk sergileyecektir.

Mehmet Günsür Filmografisi – Rol Aldığı Sinema Yapımları
1997 yılında Hamam isimli yapımda Mehmet rolü
1999 yılında Hayal Kurma Oyunları isimli yapım
2001 yılında Tommaso isimli yapımda Giovanni rolü
2002 yılında İtalyan isimli yapımda Giorgio rolü
2003 yılında Il papa buono isimli yapımda Don Paolo rolü
O Şimdi Asker isimli yapımda Nihat Denizer
2004 yılında Non ci sarebbe niente da fare! İsimli yapım
2005 yılında Anlat İstanbul isimli yapımda Rıfkı rolü
2007 yılında Fall Down Dead isimli yapımda Stefan Kerchek rolü
2008 yılında Se chiudi gli occhi isimli yapım
2010 yılında Ses isimli yapımda Onur rolü
Matrimoni e altri disastri isimli yapımda Andrea rolü
2011 yılında Aşk Tesadüfleri Sever isimli yapımda Özgür Turgut rolü
2014 yılında Unutursam Fısılda isimli yapımda Tarık Ertuğrul rolü
2017 yılında İstanbul Kırmızısı isimli yapımda Yusuf rolü

Rol Aldığı Televizyon Yapımları
1989 yılı Geçmiş Bahar Mimozaları isimli yapımda Sabih rolü
1989 yılı Cahide
1999 yılı Sır Dosyası    Ayhan
2001 yılı Don Matteo
2003 yılı Pilli Bebek isimli yapımda Tarık rolü
2004 yılı Kasırga İnsanları isimli yapımda Sinan rolü
2005- 2006 yılları arasında Beyaz Gelincik isimli yapımda Mustafa Aslanbaş rolü
2007- 2008 yılları arasında Bıçak Sırtı isimli yapımda Mehmet Ertuğrul rolü
2012- 2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl isimli yapımda Şehzade Mustafa rolü


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ